“Bauhaus Imaginista – Collected Research” sergisi mimarların katılımıyla açıldı |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
“Bauhaus Imaginista – Collected Research” sergisi mimarların katılımıyla açıldı
Share 9 Mayıs 2019

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin de işbirliği içinde Goethe Enstitüsü ile Bauhaus etkinlikleri başladı.  Etkinlikler Ankara Goethe Enstitü’nde açılan “Bauhaus Imaginista – Collected Research” sergisiyle start aldı.

 

 

 

 

Sergiye Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ankara Goethe Enstitü Müdürü Eva Marquardt, Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Muteber Osmanpaşaoğlu, sergiye emek vermiş akademisyenlerin yanı sıra, çok sayıda mimar ve sanatsever katıldı. Sergiye ilgi büyük oldu.

 

 

 

 

 

Bauhaus’un 100. Yılı etkinlikleri kapsamında organize edilen sergide, Bauhaus sanat akımına ilişkin afişler, manifesto kitapçığı, Bauhaus sanat akımının etkili olduğu alanlar ve ortaya çıkan ürünlere ilişkin materyaller, Hans Engels’in arşivler ve seyahatler aracılığıyla izini sürdüğü Bauhaus mimarisine ait fotoğraflardan oluşan kitap yer aldı.

 

 

 

 

 

 

 

Sergide yer alan Bauhaus manifestosunda, Bauhaus’un hedefleri, ilkeleri, öğrenim kapsamı, öğrenim bölümleri, atölyeleri, ilişkin bilgiler hem Türkçe hem Almanca olarak bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak : Mimarlar Odası Ankara Şubesi


Yorum yazmak için


Editör: MATT HICKMAN   İngiliz mimarlık firması Grimshaw’un Los Angeles ofisi, 30.000’den fazla öğrencisi olan genç bir kolej olan Santa Monica College’da (SMC) 21.000 metrekarelik bir sanat kompleksi için planlar yaptı.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org