PUSHKA apartmanı |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
PUSHKA apartmanı
Share 5 Mart 2019

İç mekan tasarımı: 2B.group

 
2B.group, genç, sofistike, bekar bir profesyonel için yaşamını yalnız başına ya da bir eşiyle birlikte yaşayabileceği bir PUSHKA dairesi tasarlamak üzere görevlendirildi.

Kiev’de listelenen bir binada iki seviyeli, 80 metrekarelik bir alanın ön değerlendirmesinde, çatı katındaki sıva katmanları, eski ahşap tavan kirişleri ve eğimli duvarlar altına gizlenmiş orijinal bir tuğla ortaya çıkarılmıştır.

 

 

 

 

ZORLUKLAR:

 
Tarihsel olarak önemli bir binada çalışırken, mümkün olduğu kadar çok orijinal özelliği korumaya, onarmaya ve kullanmaya çalışırız. Mimarların tanıttığı modern formların, şekillerin ve dokuların saflığını vurgularken, gerçek bir otantik altyapı oluşturduklarına inanıyoruz.

 
Tüm mekanın bütünlüğünü korurken, eski ile modern arasındaki doğru dengeyi bulmak bizim ilk işimizdi.

 

 
Parlak renklerden uzak durmaya karar verdik, bu yüzden bir sonraki zorluğumuz monokrom bir paletle birleşmiş çeşitli mimari elemanların bir karışımını oluşturmaktı.
Sonunda, zamanın geçişini sürdürebilecek yenilikçi mimari çözümler bulmak istedik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                Fotoğraf: Yevhenii Avramenko

 

 

ÇÖZÜMLER:

 

 

Eski tuğlaları, tavan kirişleri ve metal kirişleri ışığa getirip restore ederek başladık.

 
Kereste kirişleri temizlendi ve lake ile kaplandı. Orijinallerin% 90’ını tutabildik.

 
Duvarlarla ve scuncheonların yerine geçen tuğlaları bulmak için zaman ayırdık, çünkü bina ile aynı zamanda yapılanları bulmak istedik. Scuncheon ve window lentoyu eşitlemek için kilit taşını genişlettik ve scuncheon’u yeni bulunan tuğlalarla doldurduk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sonuç olarak, zemin seviyesinden, daireye orijinal olan köşe bacaları gibi özgün özellikleri ve zahmetsiz bir şekilde, panel ve mobilyalar da dahil olmak üzere modern mimari unsurları içeren sıcak ve doğal bir zemin oluşturduk.

 

 
1. katın tamamını kapsayan paneller çoğunlukla açık alanı birleştirmeye ve aydınlatmaya hizmet ederken, çatı panelleri eğimli duvarlarını düzeltmek için kullanılır.
Tavan, tarihi özelliklere sahip olmayan modern bir çatı katıdır, ancak aynı tek renkli palet sayesinde zemin katın doğal bir uzantısı gibi hissediyor. PUSHKA dairesinde dolaşmak, farklı dokuların uyumuna yansıyan sessiz tonların canlılığını fark etmemekle birlikte yardımcı olamaz.

 

 

 

 

                                                                                          Aksonetri / Plan

 

 
Daha karmaşık mimari çözümlerimiz arasında, tavan aralığının panelli duvarlarında gizlenmiş yerleşik pencere perdeleri; zemin kattan tavan arasına giden çok yönlü, elle monte edilmiş metal merdiven; ve aksi takdirde açık bir zemin zeminin içine yerleştirilmiş tamamen ses geçirmez, kalın bir banyo kutusu.

 
Zemin katın diğer alanlarında mutfak ve yemek odası, film projektörlü geniş oturma odası, gömme dolap ve kiler bulunmaktadır. Üst kat üç bölgeye ayrılmıştır – ana banyolu ana yatak odası, ofis ve geniş gömme dolap; misafir yatak odası ve banyo ve çamaşır odası.

 
Genel olarak, daire rahat ve davetkar, modern ve sofistike, taze ve hakiki; “kesinlikle daha az” olan bir yer.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgisi:
Mimarlar: 2B.group
Yer: Kiev, Ukrayna
Baş Mimarlar: Slava Balbek, Evgeniya Dubrovskaya, Artem Beregnoy
Alan: 180.0 m2
Proje Yılı: 2018
Fotoğraflar: Yevhenii Avramenko, Andrey Bezuglov
Üreticiler: Artemide, Billiani, Luceplan, Tres, Dük, Arketipo, Ceramiche Frattini, Serenzo
Proje Adı: PUSHKA dairesi

 

 

 
Kaynak: www.arch2o.com

 

1 Yorum
  1. Taş duvarların hissedilmesi iç mekana çok iyi bir değer katıyor.

    kadir esenyel | 16 Mart 2019


Yorum yazmak için


1992 senesinde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Binası için açılan yarışmayı kazanan Semra ve Özcan Uygur’un projelerine başlanması ve bitirilmesi 28 yıl sürdü.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu