K EVİ… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
K EVİ…
Share 4 Mart 2019

Tasarım: CODE

K House, sanatçının sitedeki eski kütük kabininin yanık kalıntıları da dahil olmak üzere geri dönüştürülmüş malzemeler kullanan bir sanatçı için bir ev ve stüdyo. Kömürleşmiş kütükler yüzey alanını iki katına çıkarmak için biçilir ve kaplama olarak kullanılır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayak izi, mülk üzerinde mevcut bir betonarme döşemenin yanı sıra yerel taşlar, ahşap, mantar sporları ve geri dönüştürülmüş cam ve giysiler kullanmaktadır. Çatı profili, banyo ve mutfakta kullanılmak üzere binanın servis ucunda su toplamak için tek ve çift eğimli bir çatı arasında yer alır. Önde, saçaklar bir sundurmayı kaplayacak şekilde uzanır ve mevcut ağaçlardan birinin binaya girip entegre olmasını sağlamak için bir boşlukla delinir. Binanın yakınındaki diğer birkaç ağaç, yüksekliğin bir parçası olarak kabul edilir.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


Söğütlüçeşme’ye 193 milyonluk AVM için hukuk garabeti: ‘AVM sevdası’ yargı kararını iptal ettirdi 13. İdare Mahkemesi, 8 Mayıs’ta megakentin en kıymetli bölgelerinden biri olan Söğütlüçeşme’yi gar görünümlü AVM’ye çevirecek imar planlarının yürütmesini durdurdu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın karara itirazı üzerine ‘jet hızıyla’ 193 milyonluk proje için verilen yürütmeyi durdurma kararı iptal edildi.   Uğur ŞAHİN […]

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org