Mimdap
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
KÖMÜR OFİSİ BİNASINDAN GÜNÜMÜZE…
Share 18 April 2018

İç mekan tasarımı: Tom Dixon

Editör: Tom Ravenscroft

 

 

 

 

 

Tom Dixon, eski kömür bahçesinde yeni King’s Cross stüdyosu ve Showroom’u yarattı.

 

 

 

 

İngiliz tasarımcı Tom Dixon, Londra’daki King’s Cross’daki bir Viktorya dönemine ait kömür deposu içinde yeni bir amiral gemisi mağazasının showroom ve ofisini açtı.

 

 

Marka, tüm operasyonunu Londra’nın batısındaki Ladbroke Grove’dan King’s Cross’daki bir grup Victoria binasına taşıdı. Binanın dönüşümü, başkentin kuzeyindeki ana ulaşım merkezinin çevresindeki alanın yeniden geliştirilmesinin bir parçasını oluşturur.

 

 

 

 

 

 

Ekim 2018’de tamamlanacak olan Thomas Heatherwick tarafından tasarlanan Coal Drops Yard alışveriş merkezinin yakınında bulunan Regent’s Canal ile birlikte 1.625 metrekarelik kompleks Kömür Dairesi adını aldı.

 

 

Viktorya dönemi binaları, marka personeli ve bir galeri için ofisler barındırırken, amiral gemisi mağazası ve showroom, Haziran ayında açılacak bir restoran ve kafe ile birlikte sayıldığında 20 Nisan 2018’de açılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Dixon, “yeni bir şey denemenin vakti gelmişti, ama doğru profesyonel ve perakende karışımına sahip olmamızı sağlayan bir yer bulmak zordu” dedi.

 

 

“Bağlantı aynı zamanda [hareket için] başka bir faktördü. King Cross’dan İngiltere’nin geri kalanına, doğrudan Edinburgh’a, Newcastle’a ya da Margate’e ve diğer yönden Avrupa’ya gidebilirsin,” diye devam etti Dixon.

 

 

 

 

 

Kömür Ofis binaları ile birlikte 1851 yılına dayanan Kömür Damlaları Yard, Londra çevresinde kömür dağıtımı için bir merkezdi. Binalar, Tom Dixon’un stüdyonun iç tasarımı için projeyi devralmasından önce David Morley Architects tarafından yenilendi.

 

 

İçeride tuğla duvarlar açıkta kalmış ve soluk ve kömür-siyah ahşap parke ile eşleştirilmiştir. Mekanlar Dixon markasıyla mobilya ve aydınlatma ile dekore edilmiştir. Dixon, “Binaya girdiğimizde altyapı mevcuttu, ancak birkaç yıl boyunca nadasa bırakılmıştı. Bunu bitiriyoruz ve mantıklı hale getiriyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

Yeni amiral gemisi mağazası Dixon ile birlikte Los Angeles ve New York’ta yeni mağazalar açıldı ve dijital çağda fiziksel varlığın önemli olduğunu düşünüyor.

 

 

Dixon, “Dijital dünyayla da ilgileniyoruz, ancak dijitalin fiziksel bir konumla birlikte daha iyi çalıştığını gördük” dedi. Bina, aynı zamanda stüdyonun, daha önceki tesislerinde olduğu gibi, yerinde bir restoran işletmesine devam etmesini ve Dixon’ın zaman içinde evrim geçirmesini istediği bir binada üretime başlamasını da sağlayacaktır.

 

 

“İnsanlarımızın çalışması için harika bir yere ihtiyacımız var ve tasarımın ötesine geçelim” dedi. “Gıdaların tasarımla nasıl uyum sağladığına çok fazla ilgi duyuyorum ve bir şeyler yapmaya başlamak için bir yer istiyorum, başladığım zamanki gibi.”

 

 

 

 

 

 

Tom Dixon, 10 Mayıs 2018’de yeni koleksiyonunu ve mekanını keşfetmek için mimarlar, tasarımcılar, dekoratörler ve stilistler için açık bir eve ev sahipliği yapıyor.

 

 

King’s Cross istasyonunun çevresindeki bölge şu anda kapsamlı bir gelişme geçiriyor. Central Saint Martins sanat koleji, kapılarını 2011 yılında Stanton Williams tarafından yenilenen bir tahıl ambarı içinde açarken, John McAslan + Partners tarafından tasarlanan istasyonun uzantısı 2012’de açıldı.

 

 

 

 

Kaynak: Dezeen

Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. öncelikle binanın tümünün dönüşümü nefis. yapı çok özel ve tuğla karakteri eklenti ve bozulmalarından kurtarıldı mı dekorasyona gerek bile kalmayacak güzel, karakterli bir hava kazanıyor.

    Sena Sevinç | 8 May 2018


Yorum yazmak için


Yazan Belén Maiztegui | Çeviri Maggie Johnson   Sadece 2 ay önce, Çin’in Wuhan şehri, Coronavirus salgınıyla mücadele etmek için 1000 yatak, 30 ICU ve şehrin tıbbi repertuarına yeni yataklar ekleyerek Wuhan Huoshenshan Hastanesi’nin yapımını  dünyaya duyurdu. Bina, 10 gün içinde 7.000 inşaat işçisinden oluşan bir ekip tarafından tamamlandı. Birçok ülke, karşı karşıya kaldığı salgını […]

Copyright © 2020 Mimdap.org