Beyoğlu’nda Bir İyi Bir Kötü / Süleyman Boz |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Beyoğlu’nda Bir İyi Bir Kötü / Süleyman Boz
Share 18 Eylül 2017

1. BEYOĞLU’NDA BİLDİK ALTYAPI ÇALIŞMALARI

 

 

 

 

Beyoğlu’nun bu kaçıncı kazılıp yıkılıp yeniden yapılışı?
İstanbul’da dün Beyoğlu’na vardığımda hayal kırıklığı yaşadım. Tüm İstiklal caddesi boydan boya kazılmış. Kablolar.. Borular., iş makineleri.. Su elektrik telefon hatları..
Daha 3-5 yıl önce caddece tüm ağaçlar kesilip beton döşenmişti. Şimdi yeniden ve hiçbir bilimsel, mühendislik kaygısı taşımadan el yordamı ile yapılan caddeyi gördüm.

 

 

 

 

 

 

Rezalet!..
Ertuğrul Özkök nesini beğenmiş bu çalışmaların? Beyoğlu Belediye Başkanı ile gezmiş ve methiyeler düzmüş köşesinde.. Yazık..
Oysa bu cadde yeniden yapılacaktıysa alt/apı tünel -Galeri sistemine geçilmeli, şimdi artık box şeklindeki hazır, beton, eklemeli galeri ile yapılmalı, içinde insan ve iş makinesi gezebilir bu galeriye tüm su, kanalizasyon ve hat sistemi döşenmeli, Beyoğlu bir daha kazılmamalı idi..

 

 

 

 

Misbah başkan Deniz Laodikeıa daki 2000 yıl önceki içinde insan gezen galerili altyapısistemini görsün ve ilkel metodları bıraksın!..
21. Yüzyılda hala altyapı sisteminin böyle ilkel yöntemlerle yapılıyor olması içler acısı.
İstanbullular, Özkök ve Misbah başkana duyurulur!..

 

 

2. BEYOĞLU’NDA BİR AYDINLANMA MERKEZİ: YKB KÜLTÜR SANAT MERKEZİ YENİLENMİŞ BİNASI

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Mimarisi, sergi salonlar;, kitabevi. galeri ve toplantı salonu ile yenilenen YKB Kültür Merkezi Beyoğlu’na gittiğinizde uğramadan dönmeyeceğini bir merkez.
İlhan Koman’ın Akdeniz Heykeli meydana bakan camlı cephenin arkasına yerleştirilmiş- YKB yönetimini kutluyoruz.
İstanbul izlenimlerimi devam edecek..

3 Yorum
  1. Kötü olan kısmı İstiklal caddesini kullanılmaz hale getirmeleri değil sadece. Ülkenin en önemli caddelerinden birini nasıl yapacaklarını bile bir türlü kimseye sormamaları ve hadi sormadılar ama becerememeleri. On sene olmadı her yeri granitle kaplamaları. Daha bir senesinde söktüler ve çin graniti diye bir daha serdiler. Alt yapı diye yaptıkları şimdi hortumlar boruların etrafına beton döküyorlar. Anlaşılır gibi değil. Herhangi kapasite sorununda tekrar üç ay sonra sağından solundan kırımlar başlayacaktır. Güzel olan ise Yapı Kredi bankası kültür merkezi.

    Nermin Uçkan | 18 Eylül 2017

  2. İstiklal kullanılamaz halde. Alt yapı çalışmalarındaki hassasiyet tam bir felaket. Yurdum hali her iş. Kaz babam kaz. Ha şuraya yazıyorum iş bitsin iki ay sonra bir yerleri yine kazarlar.

    Deniz Kocasakal | 22 Eylül 2017

  3. Sırf İstiklal’in durumu değil, kötü yatırımlarla kenti tanınmaz hale getirdiler. Gitti Topbaş efendi, “enkaz devretti” bence.

    süleyman gençel | 23 Eylül 2017


Yorum yazmak için


1992 senesinde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Binası için açılan yarışmayı kazanan Semra ve Özcan Uygur’un projelerine başlanması ve bitirilmesi 28 yıl sürdü.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu