“Bilinmeyen için Champalimaud Araştırma Merkezi” Lizbon Portekiz Charles Correa |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
“Bilinmeyen için Champalimaud Araştırma Merkezi” Lizbon Portekiz Charles Correa
Share 17 Şubat 2015

Bilinmeyen için Champalimaud Merkezi Lizbon Portekiz Charles Correa

 

Charles Correa Mimarlar, Champalimaud Vakfı Araştırma Merkezi tasarımlarını Portekiz’de Lizbon kentinde, Tagus Nehri Kıyısında gerçekleştirdiler. Portekizce “bilinmeyen için merkez” olarak isimlendirilen, merkezin yeri daha önce Atlantik Okyanusuna açılan gemilerin kalktıkları doklarda yer almakta.

125 metre uzunluğundaki üç ana yapı tarafından diyagonal olarak kesilmekte,  bunlar: doktorlar için bilim merkezi, sergi salonu ve destek hizmetleri, açık hava anfitiyatrosu. Bu yolun devamında yer alan okyanus, eğimle ulaşılmakta bu eğim sayesinde yapı gökyüzü ile yeryüzü arasında yer almakta. 2010 yılında açılan tesis, nörobilim ve kanser araştırmaları konularında yoğunlaşmakta.
;

 

 

 

 

Kaynak: Archdaily
Çeviri:Mimdap

Yorum yazmak için


Tasarım: Team 730 Mexico City’deki Chapultepec Hayvanat Bahçesi’ne çelik giriş pavyonları ekledi Editör: James Brillon Meksikalı mimarlık stüdyosu Team 730, Mexico City’deki Chapultepec Hayvanat Bahçesi’nde yeni sergi alanları sunan ve mevcut bir karşılama binasını yenileyen bir pavyonu tamamladı. Proje, hayvanat bahçesi girişinin sırasıyla kuzey ve güney tarafında inşa edilen iki yapıyı içeriyordu – taş yapının […]

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org