Adidas’la Tanışma Yeri |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Adidas’la Tanışma Yeri
Share 9 Ocak 2015

Didas markasının bu ikonik eşkenar dörtgen şeklindeki binası, tüm çevresine çalışanları, ziyaretçiler ve spor yıldızlı ‘Spor Dünyası’ hem de Adidas merkez kampüs binası özel bir algı meydana getirmektedir. Yapı birçok farklı işlevler yanında diğer taraftan kamu binası karakterindedir.


Bina tasarımı istenen özelliklere göre değiştirmeye ve farklı bağlamlara ayarlamaya izin veren çok fonksiyonlu (multifunctionality) ve esnek bir planlamaya sahiptir. Bina iç ve dış arasında güçlü bir bağlantı oluşturmakta, dış manzara mevcut arazi ile birleştirilerek yerden tavana kadar pencereli tüm mekanlar tarafında içe çekilir.Yapının üzerini örten ikonik çatı tek bir çatı altında adidas ailesinin tüm fonksiyonlarını ve üyelerini, bina bu karakteriyle toplamaya çalışmaktadır. Tüm binada adidas marka felsefesi, yapının her köşesi, her kapsüllünde yansıtılır ve markanın performansı, tutkusu, bütünlüğü ve çeşitliliği gösterilir.

Yer: Herzogenaurach, Almanya
İşveren: adidas Grubu
Program: Konferans merkezi, çalışanların restoran ve showroom
Boyutu: 11.000 m2
Durum: 2014 yılında uluslararası yarışmada 1. ödül, 2018 tamamlanmış sonu
Kurşun danışman: COBE
Alt danışmanlar: CLMAP, Knippers Helbig, Transsolar
Özel Danışmanı: COBE Berlin
Takım: Dan Stubbergaard, Caroline Nagel, Laura Diestel, Ole Storjohann, Ted Schauman, Navid Christensen, Birk Folke Daugaard, Freya Dorbritz, Milada Vorzova, Johan Lund Pedersen

Kaynak:Arcspace
Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


  İktidarın harcadığı kamu kaynakları dudak uçuklattı. Milyarlarca lira, ölü yatırımlarla çöpe atıldı. Havaalanları uçak inmediği gerekçesiyle boş kalırken milyonlarca liraya yaptırılan Formula 1 pisti otoparka dönüştü.    

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org