Cipea Villası |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Cipea Villası
Share 3 Aralık 2014

Tasarım: Sanaksenaho Architecture


Pearl Bahar Turizm ve Tatil Köyü Bölgesinde yer alan CIPEA villası proje ve maketi Mimarlık Çin Uluslararası Fuarında sergilenmiştir. Sergi alanının ortasında bir göl vardır. Yeşil tepeler ve yaylalar göl ile tamamlanır. Villa aslında bir tatil tesisidir. Aynı zamanda aile ve küçük grup turları için , toplantılar, seminerler ve kısa süreli sanat çalışmaları için kısa vadeli olmak koşuluyla sanatçılaa hizmet edecek olan bir tesistir.

Binanın esas rolü mevcut doğal çevreyi vurgulamaktır. Villa, minimal çizgileriyle su yüzeyinden yansıtılır.

Kat Planı

Çoğu kamu fonksiyonlar giriş kat seviyesinde yer almaktadır. Konferans salonundan sürgülü duvar açılarak yemekhane ile bağlanılabilir ve kapasite genişler. Oturma-yaşam odası pencereleri lagüne açılır.
Yatak odası giriş seviyesinden bir kat aşağıda bulunmaktadır. Açık yaşam çatı terasında oluşturulur.Villa yapısı yeşil patineli bakır ile kaplanmıştır. İç yüzeylerde yerel kiraz kaplamalar kullanılmıştır. Yerel doğal taş ise asansör kulesi, şömine ve çatı terasında yer almaktadır.Kesit

Villanın amacı doğada uyumlu bir yaşam yaratmak ve bunun mümkün olduğunu vurgulamaktır. Göl üzerinde yer alan bir tekne ve fener bu villa ile birlikte yansıyabilmektedir.
Mimari: Sanaksenaho Architecture
Yer: Nanjing , Jiangsu, Çin
Tasarım Ekibi: Matti Sanaksenaho, Pirjo Sanaksenaho, Jari Mänttäri, Maria Isotupa, Tommi Terästö, Jaana Hellinen
Yapısal Mühendislik: Tero Aaltonen + yerel mühendisleri
Alanı: 800.0 m²
Yıl: 2012
Fotoğraflar: Tuomas Uusheimo
Kaynak: Arch Daily
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. Yapının göle dik duruşu çok zarif bir görüntü oluşturarak ikonik bir imaj sağlamış. Oldukça başarı yüklü bir proje.

    fikret güzey | 6 Aralık 2014


Yorum yazmak için


  İktidarın harcadığı kamu kaynakları dudak uçuklattı. Milyarlarca lira, ölü yatırımlarla çöpe atıldı. Havaalanları uçak inmediği gerekçesiyle boş kalırken milyonlarca liraya yaptırılan Formula 1 pisti otoparka dönüştü.    

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org