Kloster Haydau Otel |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Kloster Haydau Otel
Share 6 Kasım 2014

Tasarım: Störmer Murphy and Partners GbR

Almanya Morschen’de yapılan AG Haydau otel, Manastırdan kalma bir uzantı olarak yarışma projesiyle elde edilmiş bir yapıdır. Bu projede otel eski yapı yanında yeni yapı formunu 12. yüzyıl formuna yaklaştırmayı önerdi.

Otel kavramı genel anlamda burayı modern konferans ve seminer merkezi haline getirerek bu tarihsel konumu gelişimini sağlamaktır. 1. ödüle layık görülen bu proje yeni inşa kompleksinin orijinal eski yapı birliğinin yeniden sağlandığı mevcut kentsel bağlama ilişkilenen kusursuz bir yanıttır.
Kütlenin uzatılmış yapısı ve kütle üzerindeki delikler, doğal olarak pencere olarak işlev görür. Ancak bu form otele tarihi duvarların kalıntılarının devamı ve fonu görevi veriri.

Binadaki 14 suit bölüm ince cam mimari ile karakterize edilirken otel yapısı iki kat üzerinde 136 oda sunmaktadır.Zemin katta, resepsiyon, restoran, bar, lounge ve Spa gibi kamusal alanlar için mekanalar ayrılmıştır. Yeni inşa edilen yapının eskiyle entegresi tarihi duvarın lobi ve Spa alanı ayırmasıyla başlanır.

Otel yapısının yeni cephesi, yıkılmış binalardan esinlenilerek kumtaşı bloklar ile kaplanmıştır. Uzatılmış otel binası konumlandırma adresleri ve Morschen şehrinin tarihi dokusu ile bağlamını entegre eden yeni bir anlayışla ele alınmış ve kilisenin ön avlusu oluşturulmuştur. 1.50 metrelik kot farkı ile barok bahçe düzeniyle kullanılmış ve dış ile güçlü bir bağlantı elde etmek için otel lobisinde bu bahçenin devamı sağlanmıştır.

Yer: Morschen, Almanya
Mimari: Störmer Murphy ve Ortakları GbR

Kaynak: www. arthitectural.com
Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


  İktidarın harcadığı kamu kaynakları dudak uçuklattı. Milyarlarca lira, ölü yatırımlarla çöpe atıldı. Havaalanları uçak inmediği gerekçesiyle boş kalırken milyonlarca liraya yaptırılan Formula 1 pisti otoparka dönüştü.    

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org