Alpine Foothills Evi |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Alpine Foothills Evi
Share 17 Kasım 2014

Tasarım: Deamicisarchitetti


Burada yapılan müdahale ayrıcalıklı ve özeldir. Yüksek derece bir tescilli yapı gibi, birlikte yer alan bir çok özel bina tipolojisi içinde tek bir yapının ele alınması hassasiyeti ile tasarlanan bir yapıdan bahsediyoruz.

Bu yapı dizini çevresine çok güzel bir açılım sağlar ve muhteşem kestane ormanlarına bakış geliştirerek ortaya evler için yeni bir özel alan oluşturur.


İkinci Kat Planı

En üst katta askıya alınan mekan aşağıdaki ovanın değerli görünümünü tümüyle içine alabilecek bir durumda düşünülmüştür. Tek bir tarafta geliştirilen düşey sirkülasyon iç ve dış kullanımlar arasında sınırlarının belirsizliği ile oynar ve bu nispeten küçük hacimli alanları çok amaçlı kullanımlara sunarak kullanışlılığı arttırır.
Mimari: Deamicisarchitetti
Yer: 10080 Borgiallo Turin, Italy
Alan: 180.0 m2
Yıl: 2013
Fotoğraflar: L. Bartoli, G. Leo

Kaynak: Arch Daily
Çeviri: Mimdap


Yenilikçi bir şekilde kullanılan malzemeler projenin özelliğindendir. Bölgede Lucerne taş, tuğla, ısıl işlem görmüş karaçam ağaç ve alçı tipik olarak bu binada özellikle denenmiştir.


Yorum yazmak için


  İktidarın harcadığı kamu kaynakları dudak uçuklattı. Milyarlarca lira, ölü yatırımlarla çöpe atıldı. Havaalanları uçak inmediği gerekçesiyle boş kalırken milyonlarca liraya yaptırılan Formula 1 pisti otoparka dönüştü.    

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org