Sahilde Ev… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Sahilde Ev…
Share 4 Temmuz 2014

Tasarım: Drew Mandel Architects
Bu proje bir yenileme tasarımıdır. Amaç daha iyi şartları oluşturmak ve mevcut evin şartlarını güncellemeyi hedefliyordu. Buradaki tasarım işi mevcut duruma saygı gösterilerek ve daha ağırlıklı olarak evin dış görünümünü koruyarak iç ortamın yeniden keşfedilmesiyle yürütülmüştür.

Ön cephenin görüntüsüne yeni bir kutu pencere eklenmiştir. Evin geleneksel yapıya göre tuğla hatlarını kaybetmeden bu pencere vasıtasıyla önündeki gölün ışığını yaşam alanı içine alır.İç mekandaki birçok kişisel nesne, tekerlekler üzerinde kurgulanmıştır. Seyyar mutfak ada şeklindedir. Mutfakta açık raf düzeni hakimdir. Küçük anların organizasyonunda; evin sahiplerinin kişiliğini, evin öyküsü ve onun yeniden yapma süreci ile karşılamak ve kutlamak önemlidir. Yeni ve eski yapının kavşağında, dükkan ham çelik özel şömine ile çevrilirken, eski tuğla giriş muhafaza edilmeye devam edilmiştir.


Projenin kapsamı içinde bodrum gibi kullanılabilen mekan ıslah edilerek, ışıklandırılarak ve mekan için zemin kata açılım sağlanarak büyük ferahlık getirilmiştir. Bazen ikinci ve üçüncü katta yatak odası ve banyo tamir edilerek doğal ışık ile sürekli yeni bir alan kazanılmaya çalışılmıştır. Ayrıca arka bahçede yeni bir bağlantı kurularak zemin kat için arkaya ufak bir ek yapılmıştır.
Mimari: Drew Mandel Architecture
Yer: Toronto , ON, Kanada
Alanı: 200 m2
Yıl: 2012
Fotoğraflar: Shai Gil Fotoğraf Bilgileri , Chris Nicholls
Proje Ekibi: Drew Mandel, Rachel Tameirao, Jowenne Poon, Caroline Howes
Yapısal çalışma: Blackwell Mühendislik
Kaynak: Arch Daily
Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


İBB, 142 projenin değerlendirildiği Taksim ve çevresi için düzenlenen tasarım yarışmasının sonuçlarını açıkladı. Kazanan 3 projenin yakında halk oylamasına sunulacağı duyuruldu. İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, “Taksim‘i hak ettiği şekilde şehre tekrar kazandıracağız” açıklamasında bulundu.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org