Hem Ofis Hem Otel: GWELL Officetel |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Hem Ofis Hem Otel: GWELL Officetel
Share 9 Haziran 2014

Tasarım: JDS
Bu yapı Güney Kore’de başkent Seul, Gangnam Bogeumjari bölgesinin yeni gelişme alanında, hem ofis hem otel gereksinimlerine cevap verecek bir bina olarak Shinyoung A.Ş. tarafından yaptırılmıştır.Officetel Bina kendi kendine yeten bir yaşam ortamı sunan bir ofis ve otel konseptleri arasında oluşturulmuş melez programıdır. Resmi kullanımı ve yaşam düzenlemeleri sayesinde, otel alanlarında iklimlendirmeli olacak şekilde ve kompakt daireler olarak tasarlanmıştır.
10 katlı binada, tek bir kişi için yaklaşık 25 M2 ile kullanım alanı sunan aktivitesiyle 700 küçük daireden oluşur. Bu tasarımda konumlandırma oldukça önemlidir. Bir peyzaj unsuru topağrafyanın getirdikleri, çevre yeşil dokusu ve kucaklanacak şekilde düşünülmüştür. Binanın açılı konumuyla oluşan avlu doğal ortam ile entegre olmada büyük rol oynamaktadır.

Bina aynı zamanda officetel tipolojisi için yeni bir tp ve boyut tanımlamaktadır. Cadde tarafında teraslara yer vermek suretiyle her hücre için bir açık alan meydana getirilmiştir. Bu eşsiz bina için marka haline gelen canlı ve seçkin bir görünüm özellikle düşünülmüştür. Bu cephe bütün bina kompleksi için özel bir kimlik oluşturmaktadır. Teraslar yapı komşuları arasındaki iletişimi teşvik edecek bir mekan parçası olması özelliği ile bina içinde toplumsallık duygusunu güçlendirmektedir.
Yer: Seoul, Güney Kore
Mimar,: JDS
Proje: GWELL EMLAK Officetel
Proje Ekibi: Julien De Smedt Henning StübenHeechan Park Byeongmoo Moo Francisco Villeda Amanda Ripoll Planas Chris Yuan Marvin Philipp Mathilde Baba
Alan: Toplam 38 000 M2 (24.000 M2 yer üstü, 14.000 M2 toprak altında)
Bütçe: 33.000.000 €
İşveren: Shinyoung
İşbirlikçiler: Junglim
Kaynak: www.arthitectural.com
Çeviri: Mimdap

2 Yorum
  1. çok değişik yeni bir sistem planlaması. konut işyeri modelinden sonra otel ofis blokları…

    Asım Aral | 11 Haziran 2014

  2. geleceğin yaşam biçimi için uygun bir tasarım.iş dünyası ve konaklama sorunlarını birlikte değerlendirmiş.Türkiyede de rahatlıkla uygulanacak bir proje.

    z.Nurfeşan Ağra | 16 Haziran 2014


Yorum yazmak için


İstanbul’un hafızasını yüz yılı aşkın bir süredir muhafaza eden Büyükada Rum Yetimhanesi için restorasyon hazırlıkları başladı.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org