Tepedeki Ev |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Tepedeki Ev
Share 9 Mayıs 2014


Tasarım:Metropolis

Bu proje çok umut verici bir konumda, görünümü güzel bir alanda, bir tepenin üzerinde eğimli arazi üzerinde benzersiz bir şekilde konut binası olarak düşünülmüştür. Bu yapıyla aynı zamanda ev ve sosyal fonksiyonlarını yerine getirmek için birçok imkan elde edilmiş oldu. Yüksek bir yerde olmak hoşluğu bu evin daha önemli bir özelliğidir.

Bina ona o klasik iken hem de modern görünmesi beyaz duvarlar ile bu cephe içinde taş ve ahşap gibi malzemeler kullanılarak sağlanmıştır. Bu evin cephesi dışarıya açılmış bir büyük pencere olarak düşünülmüştür.

Evin banyoları özel malzemeleri ile benzersiz bir görünüm oluşturulur. Örneğin duvarlarda mermer kaplıdı ve aynı zamanda konukların tuvaletleri de aynı ana banyodaki gibi bu malzemelerden yapılmıştır.

Bu proje birçok farklı dil, tema ve boşluklar olmasına rağmen, bütün bunları bağdaştıran bir şekilde şeffaflıklar ve geçişler kullanılmış, yapı hafifletilmiştir. Bu şekilde pek çok farklı unsur bir bütünün parçaları haline getirilmiştir.

Bu hafiflik aynı zamanda evin etrafında yürüyüş yolları ile yapılan parkurda kullanıcılara seyir zevki veren bir ortam yaratmaktadır. Kullanıcı dış bahçe kısmından eve yaklaşıp girmekte, girişten sonra evin merdiven bölgesiyle katlar arasındaki sirkülasyona dahil olmaktadır.

Yer: Lima, Peru
Mimari: Metrópolis Oficina de Arquitectura (Arq. José Orrego Herrera)
Proje Adı: Tepe üzerindeki Ev:
Arazi Alanı 3116m2
Yapım Alanı: 973.85m2
Proje Asistanları: Arch. Jessica Chong, Arch. Claudia FernándezArhc. Fátima Collantes Arch.AnahiBastian
Oluşturucu: . Constructora
Sıhhi Tesisat: Equipo” G” SA (İng. Jorge Gamboa)
Elektrik Tesisat: Consultores AT (İng. Ana Torres)
Aydınlatma: Trazzo Iluminación.

Kaynak: www.arthitectural.com
Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


İBB, 142 projenin değerlendirildiği Taksim ve çevresi için düzenlenen tasarım yarışmasının sonuçlarını açıkladı. Kazanan 3 projenin yakında halk oylamasına sunulacağı duyuruldu. İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, “Taksim‘i hak ettiği şekilde şehre tekrar kazandıracağız” açıklamasında bulundu.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org