Yazgan Tasarım Mimarlığın Arena projesine ödül… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Yazgan Tasarım Mimarlığın Arena projesine ödül…
Share 16 Nisan 2013

Yazgan Tasarım Mimarlık “Knauf Arena” Projesiyle “A’desıgn Bronze Award” Ödülünün Sahibi Oldu


Türkiye’de ve uluslararası alanda gerçekleştirdiği projelerle adından söz ettiren Yazgan Tasarım Mimarlık, İtalya’da düzenlenen “A’Design Award” kapsamında ödül almaya layık görüldü. Yazgan Tasarım Mimarlık tarafından tasarlanan ve geçtiğimiz Ekim ayında gerçekleştirilen “Knauf Arena” projesi “İç Mekân ve Sergi Tasarımı” kategorisinde “A’Design Bronze Award” ödülünün sahibi oldu. Begüm Yazgan ve Kerem Yazgan, İtalya, Como’da 14 Nisan tarihinde gerçekleştirilen tören ile ödülü yetkililerin huzurunda teslim aldı.

10.000 m²’lik bir alana sahip “Knauf Arena” dünyada bir firma için yapılan geçici tekil tasarımlar içinde en büyük hacimli sergilerden biri olmuştur. Tasarımın ana fikri, firmanın yeni yapılanmasını ilgili çevrelere tanıtmak ve daha önce bir arada sunulmamış tüm ürün ve sistemleri tek bir mekânda 360 derecelik bir bakış açısıyla algılanabilecek şekilde sergilemek üzerine kurulmuştur. Alman aydınlatma tasarımcısı Naveen Mehling’in gerçekleştirdiği aydınlatma projesi ile de fuar alanında yapısal ve görsel bir farklılık yaratılmıştır.


Yorum yazmak için


Tasarım: Conjuntos Empáticos   Conjuntos Empáticos, Universidad Autónoma de Guadalajara’dan (Meksika) bir mimarlık öğrencileri grubu ile işbirliği içinde, kampüs bahçesinde bir açık hava ders salonu oluşturmak için topluca bir pnömatik mimari prototipi inşa etti.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org