Yenigün İnşaat Yeni Yönetim Binasında |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Yenigün İnşaat Yeni Yönetim Binasında
Share 17 Haziran 2011

Yenigün İnşaat ,Yeni Yönetim Binasında

1973 yılında kurulan Yenigün İnşaat, taahhüt alanında yurtiçinde ve yurtdışında yüksek teknik özellikli birçok önemli projeye imza atmıştır. Milli Savunma Bakanlığı NATO Enfrastrüktür Dairesi Başkanlığı’na ve Amerikan Ordusu Mühendislik Birimi’ne (U.S. Corps of Engineers) yapılan yüksek nitelikli imalatlar, Moskova’da bulunan Gazprom binası, Yazgan Mimarlık ile gerçekleştirilen, Rusya Omsk’da bulunan IKEA MEGA alışveriş merkezi, Polonya Gdynia’da bulunan deniz üssü gibi büyük ölçekli yapılar Yenigün İnşaat tarafından üslenilmiştir. Firma son dönemde Rusya’da düzenlenecek 2014 Soçi Olimpiyatları’nda, Olimpiyat Komitesi’nin konaklayacağı, 1000 yataklı otel projesinin yapımını üstlenerek, olimpiyat kapsamında yapılan yatırımlarda ana yüklenici olan ilk Türk firması olarak ön plana çıkmıştır.

Yenigün İnşaat başarılı çalışmalarını sürdürmek üzere, mimari, iç mekan, peyzaj tasarım ve uygulama projeleri Yazgan Tasarım Mimarlık tarafından gerçekleştirilen yeni yönetim binasında hizmete geçmiştir.


Yorum yazmak için


Tasarım: MIA architecture MIA’nın Ofisi Projesi, bir mimarın ofisinin, bir toplantı salonunun ve teknik binaların alanlarını barındırması amaçlanan bir hacmin inşasından oluşmaktadır. Hacim, 70’lerde yoğun ağaçlık bir ortamda inşa edilmiş mevcut bir evin uzantısına yerleştirilir ve buradan temelin mimari dilini alır (boyalı tuğlalar, duvar kafaları, yükseklik). Bu kaide üzerine yerleştirilmiş, profesyonel fonksiyonları barındıran “ayna kutusu” […]

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu