Tarsu Alışveriş Merkezi Türkiye’deki en yüksek BREEAM derecesinin sahibi oldu. |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Tarsu Alışveriş Merkezi Türkiye’deki en yüksek BREEAM derecesinin sahibi oldu.
Share 23 Mart 2011

Tarsu Alışveriş Merkezi

Türkiye’deki en yüksek BREEAM derecesinin sahibi oldu.

Merkezi Hollanda’da bulunan Corio şirketinin yatırımı olan Tarsu Alışveriş Merkezi, Mimar Natali Toma (Corio) direktörlüğünde, Kaliforniyalı Altoon and Porter firması (Konsept Mimarı) ve Yazgan Tasarım Mimarlık (Uygulama Mimarı) tarafından gerçekleştirildi. Tarsu Alışveriş Merkezi Türkiye’deki en yüksek BREEAM derecesinin sahibi oldu.

BREEAM, Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu binaların yeşil performanslarını uluslararası ölçekler bazında, teknik açıdan değerlendirerek derecelendirmektedir. BREEAM alan binalar çevreye duyarlı özellikleri sebebiyle tüm dünya gayrimenkul pazarında ayrıcalık kazanmaktadır.

BREEAM uygulamaları için toplam 1 milyon Euro bütçe ayrılarak oluşturulan Tarsu AVM ile Türkiye’de bir ilke imza atıldı. Proje 60,78 yüzde ile “çok iyi” derecesi almaya hak kazandı.

1 Yorum
  1. Yazgan Mimarlığı gösterdiği üstün başarı ve performanstan dolayı tebrik ederim.

    tahsin avcı | 23 Mart 2011


Yorum yazmak için


  Beyrut Limanı’nda patlamanın izleri çok ağır: Lübnan yasta Lübnan, Beyrut Limanı’nda 2 bin 750 ton amonyum nitratın infilak etmesi sonucu meydana gelen büyük patlamanın yol açtığı felaketin yaralarını sarmaya çalışıyor.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org