Ankara Arena ve ODTÜ Modsim 2011 Mies van der Rohe Ödülüne aday |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Ankara Arena ve ODTÜ Modsim 2011 Mies van der Rohe Ödülüne aday
Share 23 Şubat 2011

Yazgan Tasarım Mimarlık’ın iki farklı projesi Mies van der Rohe Ödülü 2011’e aday gösterildi…

yazgan.jpg

Yazgan Tasarım Mimarlık’ın 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası için gerçekleştirdiği Ankara Arena ve Kerem Yazgan, Burak Turgutluoğlu tarafından tasarlanan “Modsim Modelleme ve Simülasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi” projeleri Mies van der Rohe Ödülü 2011’e aday gösterildi.

Avrupa Komisyonu ve İspanya merkezli Mies van der Rohe Vakfı tarafından ortaklaşa verilen Mies van der Rohe Ödülü diğer adıyla Avrupa Birliği Çağdaş Mimarlık Ödülü Avrupa’nın en prestijli mimarlık ödülleri arasında olma özelliğini taşıyor.

1987 yılından bu yana her iki senede bir, o dönemde inşası tamamlanmış yapılara verilen ödül, mimarlık alanında yeni fikirleri değerlendirmeyi ve tanıtmayı hedefliyor.

Nisan ayında verilmesi beklenen ödülün değerlendirilmesi Mohsen Mostafavi, Ole Bouman, Anne Lacaton, Annette Gigon, Yvonne Farrell, Zhu Pei, Tarald Lundevall ve Lluis Hortet’ın oluşturduğu jüri tarafından gerçekleştirilecek.

Kaynak : Yazgan Mimarlık

7 Yorum
 1. Yazgan Mimarlığı bu iki önemli eserinden dolayı kutluyorum. Gerçekten de uluslarrası düzeyde gerçekleşmiş projeler bunlar. Bu ödüle aday gösterilmeleri bile bunu yeterince gösteriyor. Başarılarının devamını dilerim.

  remzi gülen | 23 Şubat 2011

 2. Her iki tasarım da ülke mimarlığının yüz akı, kaliteli işler. Umarım bu ödülü alırlar zira bana kalırsa çoktan hak etmiş görünüyorlar.

  Firdevs Uzun | 23 Şubat 2011

 3. Yazgan mimarlığı bu iki eseriyle ben de kutluyorum. gerçekten önemli yapılar ve ardındaki güçlü tasarım fikri projeden belli oluyor. daha nice projelere.

  cumhur inan | 24 Şubat 2011

 4. Gerçekten çok iyi binalar bunlar. Proje düzeyini aşmış yapılma şansı bulmuş ülkemizin yüz akı sayılabilecek bu eserlere imza atan Yazgan tasarım grubunu kutlamak gerekir.

  ceyhun aslan | 26 Şubat 2011

 5. tebrikler, tebrikler… her türlü övgüyü fazlasıyla hak eden bu yapıların tasarımıcısı ve tasaraım ekibinin ellerine sağlık. umarım ödülü de alırlar.

  remzi atabek | 26 Şubat 2011

 6. büyük başarı olarak değerlendiriyorum. demek oluyor ki iyi birşey yaparsanız dünyadan farkediliyorsunuz.

  necmi yazgan | 27 Şubat 2011

 7. Bu önemli çalışmanızda söz konusu ödülleri de alacağınıza inanıyorum. Ödül grubuna çağrılmış olmanız bile aslında bir anlamda yapılan işin değerini ortaya koymuş vaziyette.
  Başarılar

  Lalehan | 3 Mart 2011


Yorum yazmak için


Tasarım: Bruner/Cott & Associates Araştırma Merkezi’ni (CHI), Kolejin Tarih bölümünü ve Amherst Koleji’nde söylem ve eleştirel düşünmeyi yönlendirmek üzere seçilen diğer öğretim üyelerini bir araya getirecek. Antik Atina Lisesi’nden ilham alan mekanlar, fakülte, öğrenciler ve daha büyük Amherst College topluluğu için etkileşimi, işbirliğini ve konuşmayı teşvik edecek şekilde düzenlenmiştir.

Copyright © 2023 All Rights Reserved | Mimdap.org