Yaşam Kalitesi En Düşük Kentler |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Yaşam Kalitesi En Düşük Kentler
Share 28 Şubat 2009

Uluslararası insan kaynakları şirketi Mercer tarafından gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre dünyadaki “yaşam kalitesi” en düşük olan şehirler şekilde belirlendi. Listenin başında Bakü yer alıyor. Ardından ise Dakka, Bangladeş ve Antananarivo, Madagaskar geliyor. Listenin devamını galeride bulabilirsiniz.

KirliKentler1

Bakü, Azerbaycan

KirliKentler2

Dakka, Bangladeş

KirliKentler3

Antananarivo, Madagaskar

« GALERİ: Yaşam Kalitesi En Düşük Kentler »

8 Yorum
 1. gerçekten dünyanın bir çok yerindeki kentler zamanında vahşice sanayiye, kötü planlamaya teslim edildikleri için bu durumda. hakikaten içler acısı.

  yüksel şahin | 1 Mart 2009

 2. Dünyanın fakirler için bir fonu olması lazım ve bu fonu özellikle gelişmiş ülkeler karşılamalı. Bu çağda insanlık dramı olanlar. Mutlaka önüne geçilmeli.

  Rengin Sarıyerli | 3 Mart 2009

 3. yaşam kalitesi sorunlu yerlere pozitif bir yaklaşım gösterilerek şu anda içinde bulundukları eşitsiz vaziyet ortadan kaldırılmalıdır. bu kentlerin de kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayacak kadar bir seviyeye gelmesi temin edilmelidir. yoksa büyük bir felakettir bu manzara.

  Cumhur Ardıç | 5 Mart 2009

 4. yaşam kalitesi çok düşük yerler türkiye de de çok var. bakın buzdolabı dağıtılıyor elektrik yok çamaşır makinası dağıtılıyor şebeke suyu yok yerleşimlerin. çok uzaklarda aramaya gerek yok burnumuzun dibinde. sorun bunları nasıl çözebileceğimizde yatıyor. bu ekonomik-siyasal yapı ala bu sorunları kökünde çözmeye yanaşmıyor. bilhassa yoksulluğu bir örnek olarak yaşatmak ve devam ettirmek istiyor. çaresiz insanlar ordusunu bir anlamda yedek olarak bekletiyor. ülke çapında da dünyada da böyle bir eğilim var ne yazık ki.

  Metin Kuruca | 9 Mart 2009

 5. Ekonomik kriz yüzünden yoksulluğun haritası çok değişeck. Bir defa şu anda fakirlik sınırının altında yaşayanların durumu felaket sayılabilecek bir çizgiye gelecek. Ancak orta halli diye kendini avutanlar bile kriz sonucunda fakirleşecek. Dünyayı sallayan bu kriz esas kendinisini yoksul bölgelerde hissettirecek.

  nazan kuruç | 12 Mart 2009

 6. yaşam kalitesi en düşük metropol kent izmit, yaşam kalitesi en düşük kent dilovası
  yaşam kalitesi en düşük başkent ankara

  ihsan duygulu | 14 Mart 2009

 7. azerbaycanın o kısmı yaşam alanı deyil

  leyla | 8 Temmuz 2010

 8. Sevgi Tuncer Dalgıe7 Aslında fiyat duruma gf6re değişiyor; yanlış yf6nlendirmede bunmulak istemem sana ama şunu sf6yleyeyim: Onları arayıp randevu alıyorsun, seni derslikte bir sunuma alıyorlar, eğer ki sen o sunum fczerinden onların sana sf6yledikleri sfcre ie7erisinde kayıt yaptırırsan belli bir yfczde oranında indirimden faydalanıyorsun. Diğer tfcrlfc indirim fırsatını kae7ırıyorsun ama yine nakit ya da kredi kartından taksitli duruma gf6re değişiklik gf6steriyor. Ortalama 2000 TL civarı diyeyim ben sana. Ama tabii şu an fiyatları ne durumda ya da sen gf6rfcştfckten sonra sana ne yaparlar fiyat konusunda, onu bilemiyorum canım. Umarım fikir verebilmişimdir.Cevapla

  Alex | 2 Eylül 2012


Yorum yazmak için


  İktidarın harcadığı kamu kaynakları dudak uçuklattı. Milyarlarca lira, ölü yatırımlarla çöpe atıldı. Havaalanları uçak inmediği gerekçesiyle boş kalırken milyonlarca liraya yaptırılan Formula 1 pisti otoparka dönüştü.    

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org