Renzo Piano, artık altın madalyalı |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Renzo Piano, artık altın madalyalı
Share 14 Aralık 2007

Galeri: Renzo Piano

« Geri İleri »


Menil Collection, Houston, ABD (1987)

« Geri İleri »

« Yazıya dön

4 Yorum
 1. Piano çağımızın gerçek bir tasarım dehası fikrimce. Yapıtları adım adım bunu bize hissettiriyor. Hepsinde ayrı ayrı özel fikirler olan ve neredeyse her bir tasarımı unik yapan özel bir akla sahip olduğunu düşünüyorum.

  kerim sokullu | 15 Aralık 2007

 2. R. Piano dünyanın çeşitli ülkelerine dağılmış sıradışı mimarisiyle gerçek bir çağdaş tasarımcı şüphesiz. 1998 lerdeki Jean-Marie Tjibaou Kültür Merkezi, sonra Posdamer Platz, Pompedi Kültür Merkezi tekbaşlarına bile bir mimar için çok önemli yapıtlar. Bizim ülkemizde de bu kadar usta mimarların yorumlarını görsek sanırım ülke mimarlığına önemli katkısı olur.

  Muhittin Okur | 16 Aralık 2007

 3. AIA gibi dünyaca saygın bir ödülün, altın madalyanın İtalyan mimar Piano’ya verilmesi çok yerinde ve gerçekten tarihi bir durum. Zaten R. Piano’nun gerçekleştirdikleri, mimarlığa yüzyılımızda getirdiği yorum unutulacak cinsten değil. Bence tasarım dünyasına çok kalıcı izler bırakmış ve bırakmakta olan bir mimar. Ne iyi olmuş, madalya da verilmiş.

  sibel uz | 17 Aralık 2007

 4. […] Kaynak : http://www.mimdap.org/?p=2785 […]

  Mimdap | 18 Mayıs 2019


Yorum yazmak için


Mimarlar arasında, “jüriye oynamak” diye bir söz vardır. Jüri tarafından tek birincinin seçildiği ve kazanan projenin uygulandığı yarışmalarda, mimarlar özgün düşünceleri ile yine kendi meslektaşlarından oluşan jüri üyelerinin, önceki çalışmalarına bakarak tercih ya da beğenilerini dikkate alma çelişkisine düşebilirler. Burada jüri halk olunca, yeşil meydan beklentisini karşılama refleksi tüm yarışmacılarda oluşmuş gibi duruyor.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu