Mimdap
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Yeni Çevre Planı’nda Sapanca’ya özel önem
Share 18 Ekim 2007

Çevre ve Orman Bakanlığı, Sakarya Valiliği ve Adapazarı Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan çevre düzeni planında Sapanca Gölü’ne özel önem verildi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, Çevre Düzeni Planı’nda orman ve tarım arazileri ile su kaynak ve havzalarının korunmasının temel politika olarak belirlendiğini söyledi. Planda Sapanca Gölü’ne özel önem verildiğini vurgulayan Kaya, daha önce Sapanca Gölü için 1/25 bin ölçekli çevre düzeni planı hazırlandığını hatırlattı. Kaya, açıklamasında şu bilgilere yer verdi: “1/100 bin ölçekli yeni planın haricinde daha önce hazırlanan 1/25 bin ölçekli planda Sapanca Gölü koruma alanı olarak ilan edilmiştir. Sapanca Gölü ve havzası Marmara Bölgesi’nin en önemli içme suyu kaynaklarından biri. 1/100 bin ölçekli çevre düzeni planında bu bölgede yaşayan nüfusun sosyo-ekonomik kalkınması da dikkate alındı. Gölün doğal ve fiziksel niteliklerinin korunması ve geliştirilmesi ana amaç oldu. 1/100 bin ölçekli planda Sapanca Gölü’ne özel önem verildi.”

Kaynak: Zaman


Yorum yazmak için


Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA), koronavirüse karşı mücadeleyi desteklemek amacıyla kamu görevlilerini, sağlık tesisi sahiplerini ve mimarları, binaların geçici sağlık tesislerine uyarlama konusunda bilgilendirmek için yeni bir bilgilendirme başlattı.     26 Mart’ta AIA’nın web sitesinde, dünyadaki Covid-19 pandemisine karşı mücadeleye katkı olarak AIA, federal, eyalet ve yerel hükümetleri mevcut sağlık binalarını ve artan karantina ihtiyaçlarını […]

Copyright © 2020 Mimdap.org