Mimdap
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Prefabrik yıkımı başladı
Share 18 Ekim 2007

Adapazarı’nın Serdivan beldesinde Marmara Depremi sonrasında geçici iskan için yapılan prefabrik konutların yıkımına başlandı.

Serdivan Belediyesi’nin yapacağı iş merkezinin arazisinde bulunan Kara Elmas prefabrik konutlarının boşaltılması için belediye görevlileri, polis yardımıyla çalışmalara başladı. Tüm uyarılara karşın uzun süredir prefabriklerin boşaltılmaması üzerine belediye görevlileri, Çevik Kuvvet ekipleri ve iş makineleriyle konutların bulunduğu alana geldi. Konutlardan çıkmaları istenen vatandaşlar belediye görevlileriyle tartıştı. Daha önce elektrik ve suları kesilen prefabriklerden bazıları iş makinelerince yıkıldı. Gerginliğin sona ermesinin ardından vatandaşlar prefabrikleri boşaltmaya başladı.

Kaynak: Zaman


Yorum yazmak için


Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA), koronavirüse karşı mücadeleyi desteklemek amacıyla kamu görevlilerini, sağlık tesisi sahiplerini ve mimarları, binaların geçici sağlık tesislerine uyarlama konusunda bilgilendirmek için yeni bir bilgilendirme başlattı.     26 Mart’ta AIA’nın web sitesinde, dünyadaki Covid-19 pandemisine karşı mücadeleye katkı olarak AIA, federal, eyalet ve yerel hükümetleri mevcut sağlık binalarını ve artan karantina ihtiyaçlarını […]

Copyright © 2020 Mimdap.org