Mimdap
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Pera Gayrimenkul, Kentsel ile birleşiyor
Share 17 Ekim 2007

Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, diğer ortakların yüzde 50 hissesini satın alarak yüzde 100’üne sahip olduğu Kentsel Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık Planlama A.Ş. ile birleşmek için çalışma başlattı. Pera Gayrimenkul’den dün yapılan açıklamada, şirketin, Denizli merkezde üzerinde konut, otel, alışveriş merkezi ve hastane inşa edilmesi planlanan arazinin maliki bulunan Kentsel Gayrimenkul’ün sermayesinin yüzde 50’sine sahip olduğu hatırlatıldı. Açıklamada, Kentsel Gayrimenkul’ün diğer yüzde 50 hissesine sahip olan Okyanus Taahhüt A.Ş., Nusret Argun, Ömer Kazım Argun ve Ayşenur Argun’un sahip olduğu toplam 7 milyon 996 bin YTL nominal değerli 7 milyon 996 bin adet Kentsel Gayrimenkul hissesini Türkiye Sınai Kalkınma Bankası tarafından yapılan değerleme ışığında 30 milyon 196 bin YTL bedelle dün itibariyle devraldığı bildirildi.

Tamamına sahip oldu

Ömer Kazım Argun’un sahip olduğu 4 adet hissenin de anonim şirketlerde en az beş hissedar olma koşulu nedeniyle şirket yöneticileri tarafından devralındığı kaydedilen açıklamada, böylece şirketin doğrudan ve dolaylı şekilde Kentsel Gayrimenkul’ün yüzde 100 hissesine sahip olduğu duyuruldu. Kentsel Gayrimenkul’ün Pera Gayrimenkul bünyesinde birleştirilmesine yönelik hazırlık çalışmalarına da başlandığı belirtilen açıklamada, birleşmeye izin verilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na en kısa sürede başvuru yapılacağı vurgulandı. Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın sermayesinin yüzde 24,85’i Global Yatırım Holding’e, yüzde 11,88’i Avrasya Yatırım Holding’e, yüzde 2,50’si ise Global Portföy Yönetimi’ne ait bulunuyor. Haziran sonu itibari ile aktif büyüklüğü 30.8 milyon YTL olan Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın, özsermayesi 30.7 milyon YTL seviyesinde blunuyor.

Kaynak: Referans


Yorum yazmak için


Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA), koronavirüse karşı mücadeleyi desteklemek amacıyla kamu görevlilerini, sağlık tesisi sahiplerini ve mimarları, binaların geçici sağlık tesislerine uyarlama konusunda bilgilendirmek için yeni bir bilgilendirme başlattı.     26 Mart’ta AIA’nın web sitesinde, dünyadaki Covid-19 pandemisine karşı mücadeleye katkı olarak AIA, federal, eyalet ve yerel hükümetleri mevcut sağlık binalarını ve artan karantina ihtiyaçlarını […]

Copyright © 2020 Mimdap.org