Mimdap
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Mutlu İnşaat, kentsel dönüşüm işine girdi
Share 17 Ekim 2007

Şirket, Merter’de daha önce 28 gecekondunun yer aldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasının yakınındaki arsada 12 milyon dolar yatırımla Merter Park Evleri isimli lüks konut projesi üretiyor.

Şirketin CEO’su Hakan Buvan, 5 dönümlük arazinin bir şahsa ait olduğunu ve daha sonra gecekonduların yıkılmasıyla birlikte arsa sahibi ile kat karşılığı anlaşma yaparak projeye başladıklarını açıkladı. Merter Park Evleri, 10 blok ve 58 daireden oluşacak. 3+1, 4+1 dairelerin yanı sıra 6+2 dublekslerin bulunduğu projeye 1+1 tipinde stüdyo daireler de eklenecek. Buvan, stüdyo dairelere ilginin yüksek olması nedeniyle bu kararı verdiklerini belirtirken “Başlangıçta kolay satış yapıp projeyi bu dairelerle finanse edebiliriz” dedi.

Metrekaresi 2 bin dolar

Merter’in kolay arsa bulunamayan bir yer olduğunu kaydeden Buvan, uygun arazi bulduklarında bu tür projeler gerçekleştirmeyi sürdüreceklerini söyledi.

Buvan, “Biz o taraflarda proje yapmaya alışkınız, Bahçelievler ve Ataköy’de daha önce üretimimiz oldu” dedi. 30 milyon dolar ciro beklenen projede 12 adet özel daire de yer alacak. Özel dairelerin büyüklükleri 250 metrekare olacak. Metrekaresi 2 bin dolardan satılacak konutlarda talep toplama sürecine girildi. Buvan, “Bölgede eski binalarda bile metrekare fiyatları 1500-2000 dolar aralığında seyrediyor. Biz de rayice göre hareket ettik. Lüks konut yapıyoruz ve orta üst gelir grubuna ev satmayı hedefliyoruz” dedi.

Merter Park Evleri’nde ayrıca 10 dükkân da bulunacak. Metrekare büyüklükleri talebe göre şekillenecek olan dükkânların metrekare fiyatı 8-9 bin dolar arasında belirlendi. Dükkânlara bölgedeki tekstilcilerin şimdiden talep gösterdiğini anlatan Buvan, “Önceliğimiz Merter’in yerli yatırımcısı olacak, önce ordakilerin talebi toparlanacak, daha sonra diğer markalarla görüşeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Referans

1 Yorum
  1. Kentsel dönüşüm lafı çok uluorta ve emlak değerlendirme işleri için bu biçimde kullanılınca gerçek anlamı bence dejenere oluyor.

    Saliha Balaban | 17 Ekim 2007


Yorum yazmak için


    Editör: Donna GlassBrand       Kurumsal risk hakkında düşünürken, genellikle kritik bir unsuru – onu yöneten insanları – görmezden geliriz. Yıkıcı teknolojilerin çoğalması nedeniyle, risk yöneticisinin rolü yeni bir anlam kazanmıştır ve yeni beceriler gerektirir. Risk ortamı hızla değişiyor. Şirketlerin risk yönetimini kapsayıcı stratejilerine dahil etme ve doğru insanların bununla başa çıkmalarını […]

Copyright © 2020 Mimdap.org