Mimdap
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Mimarlar Ulucanlar cezaevinde buluştu
Share 17 Ekim 2007

Mimarlar Ulucanlar cezaevinde buluştuTürkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin “1 Ekim Dünya Mimarlık ve Konut Günü” kapsamında organize ettiği 2Mimarlık Şenliği” nedeniyle Ulucanlar Cezaevi’nde kokteyl düzenlendi.

Ulucanlar Ceza ve İnfaz Evi Eğitim Salonu’ndaki kokteyle, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Nimet Özgönül, yönetim kurulu üyeleri, üniversite öğrencileri, akademisyenler, sanatçılar ve gazeteciler katıldı.

Kokteylde konuşan Özgönül, 1 Ekim’in 2002 yılından bu yana tüm dünyada “Mimarlık ve Konut Günü” olarak kutlandığını hatırlatarak, şenliğin bu kapsamda düzenlendiğini söyledi.

Şenliğin, her yıl farklı bir tema altında gerçekleştirildiğini belirten Özgönül, bu yılki etkinliklerin “Mimarlık ve Toplumsal Dinamikler”, “Mimarlık ve Ekoloji” ile “Mimarlık ve Kent Yönetimi” olmak üzere üç ana tema etrafında yapıldığını kaydetti.

Ankaralıların, kentleriyle ilgili sorun, öneri ve hayallerini sunacağı “Ortak Akıl Defteri” oluşturmak için, “Aklında ne var?” sorusuyla kampanya başlattıklarını anımsatan Özgönül, bu sayede insanların “kente, ülkeye ve kendilerine ilişkin her türlü görüşü aktarabileceklerini” ifade etti. Kokteylde, “Ensemble Galatia Grubu” da konser verdi.

Kaynak: Hürriyet


Yorum yazmak için


Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA), koronavirüse karşı mücadeleyi desteklemek amacıyla kamu görevlilerini, sağlık tesisi sahiplerini ve mimarları, binaların geçici sağlık tesislerine uyarlama konusunda bilgilendirmek için yeni bir bilgilendirme başlattı.     26 Mart’ta AIA’nın web sitesinde, dünyadaki Covid-19 pandemisine karşı mücadeleye katkı olarak AIA, federal, eyalet ve yerel hükümetleri mevcut sağlık binalarını ve artan karantina ihtiyaçlarını […]

Copyright © 2020 Mimdap.org