Mimdap
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Mahalle eğitim merkezleri, yeni dönemine başladı
Share 17 Ekim 2007

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 ayrı merkezde açılan Mahalle Eğitim Merkezleri, yeni eğitim dönemine başladı. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, ücretsiz kurslarda 15 branşta 1.236 kişi eğitim görecek.

Kurslarda, yağlıboya resim kursunda 111 kişi, ahşap boyama kursunda 90 kişi, mefruşat kurusunda 273 kişi, bağlama kursunda 53 kişi, alüminyum rölyef kursunda 26 kişi, karakalem resim kursunda 28 kişi, çocuk resim kursunda 12 kişi, Brezilya nakışı kursunda 74 kişi, ebru kursunda 15 kişi, tezhip kursunda 6 kişi, temel giyim kursunda 100 kişi, tekamül giyim kursunda 85 kişi, kurdele nakışı kursunda 221 kişi, gitar kursunda 90 kişi, aurobik kursunda 30 kişi ve modern dans kursunda 22 kişi eğitim görecek.

Mahalle Eğitim Merkezleri’ni çok önemsediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, “Mesleki ve sanat eğitimlerini destekleyerek insanlarımızı aktif hale getirmek amacıyla bu kursları açtık. Mahalle merkezleri şehrimizde büyük bir boşluğu dolduruyor. Merkezlerde eğitim gören kursiyerler iş sahibi oluyorlar. Bu merkezler ayrıca insanlarımızın sosyalleşmelerine de yardımcı oluyor. Dayanışma ruhunu canlandırıyor. Mahalle Eğitim Merkezlerimiz yeni sezonda da çok güzel işlere imza atacaklar. Kursiyerinden öğreticisine emek veren herkese başarılar diliyorum.” dedi. Mahalle Eğitim Merkezleri kurslarına giderek yeterlilik sınavını kazanan kursiyerlere ‘Katılım sertifikası’ veriliyor.

Kaynak: Zaman


Yorum yazmak için


Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA), koronavirüse karşı mücadeleyi desteklemek amacıyla kamu görevlilerini, sağlık tesisi sahiplerini ve mimarları, binaların geçici sağlık tesislerine uyarlama konusunda bilgilendirmek için yeni bir bilgilendirme başlattı.     26 Mart’ta AIA’nın web sitesinde, dünyadaki Covid-19 pandemisine karşı mücadeleye katkı olarak AIA, federal, eyalet ve yerel hükümetleri mevcut sağlık binalarını ve artan karantina ihtiyaçlarını […]

Copyright © 2020 Mimdap.org