Mimdap
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Hayalet müzenin hayalet hırsızları
Share 18 Ekim 2007

Hürriyet’in gündeme getirdiği ve altı yıldır tadilatı bitirilemeyen ’Hayalet Müze’nin şimdi de hayalet hırsızları oldu. Kimliği belirsiz kişiler, işçilerin gözü önünde iki heykeli müzeden çaldılar.

null

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 15 gün önce paha biçilmez sayısız eseri depolarında bulundurulan Resim Heykel Müzesi’ne gelen esrarengiz bir kamyon, gündüz saatlerinde ve işçilerin gözü önünde iki heykeli alıp gitti. Heykellerin çalındığının anlaşılmasının ardından yapılan ilk araştırmada, ulaşılan tek ipucu işçilerin “Bir kamyon geldi götürdü” şeklindeki ifadesi oldu.

Güzel Sanatlar Genel Müdürü Mustafa Atalar, Ankara Hürriyet’e olayı doğrularken, “Heykellerin envanter kaydı yoktu ve eser niteliğinde değildi. Kursiyerlerin dekoratif amaçlı yaptıkları heykellerden ikisiydi” savunmasını yaptı. “Özür kabahatten büyük” diyen sanat çevreleri, Atalar’ın bu savunmasına “Paha biçilmez eserler olsaydı, çalışanlar ne açıklama yapacaklardı” karşılığını verdiler.

Kaynak: Hürriyet Ankara


Yorum yazmak için


    Editör: Donna GlassBrand       Kurumsal risk hakkında düşünürken, genellikle kritik bir unsuru – onu yöneten insanları – görmezden geliriz. Yıkıcı teknolojilerin çoğalması nedeniyle, risk yöneticisinin rolü yeni bir anlam kazanmıştır ve yeni beceriler gerektirir. Risk ortamı hızla değişiyor. Şirketlerin risk yönetimini kapsayıcı stratejilerine dahil etme ve doğru insanların bununla başa çıkmalarını […]

Copyright © 2020 Mimdap.org