Mimdap
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Bornova’nın yeşil alanı üç yılda dörde katlandı
Share 18 Ekim 2007

Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan bu süreçte 560 bin metrekarelik park yeri açtıklarını söyledi.

Bornova Belediyesi, Osmangazi mahallesi 592/15 sokaktan başlayan Laka Deresi’ne kadar uzanan atıl durumdaki 15 bin 500 metrekarelik araziyi değerlendirerek park ve yeşil alan haline getirdi. Yapımın sürdüğü rekreasyon alanında belediye bürokratlarıyla inceleme gezisi yapan Başkan Sırrı Aydoğan, “2004 yılından bugüne geçen süre içinde Bornova’ya 560 bin 243 metrekare park ve çocuk oyun alanı kazandırdık. Park ve yeşil alan miktarı hızla artıyor rekor kırıyoruz” dedi. Bu süreçte Bornova’nın yeşil alanının dörde katlandığı ifade edildi.

Muhtardan teşekkür

Karşıyaka sınırına yakın olan Osmangazi mahallesindeki park ve yeşil alanın, bölge halkının ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacağını belirten Başkan Aydoğan, şunları söyledi.

“Park içerisinde basketbol sahası, çocuk oyun alanları piknik ve otopark düzenlemesi yaptık. Çeşitli türden ağaçlar dikildi. Oturma grupları ile yürüme yolları oluşturduk. Amacım, Bornova’yı insanların sağlık mutluluk içinde daha yaşanılır bir kente dönüştürmek. Göç ve çarpık kentleşmeyle birlikte anakentler yaşanmaz hale geldi. Ancak biz Bornova’da buna izin vermedik. Bornovamız, İzmir’in akciğeri haline geldi.” Osmangazi Muhtarı Kemal Gürbulak, hizmetlerinden dolayı Başkan Aydoğan’a teşekkür etti.

Kaynak: Yeni Asır


Yorum yazmak için


Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA), koronavirüse karşı mücadeleyi desteklemek amacıyla kamu görevlilerini, sağlık tesisi sahiplerini ve mimarları, binaların geçici sağlık tesislerine uyarlama konusunda bilgilendirmek için yeni bir bilgilendirme başlattı.     26 Mart’ta AIA’nın web sitesinde, dünyadaki Covid-19 pandemisine karşı mücadeleye katkı olarak AIA, federal, eyalet ve yerel hükümetleri mevcut sağlık binalarını ve artan karantina ihtiyaçlarını […]

Copyright © 2020 Mimdap.org