Mimdap
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Bakandan ilginç açıklama
Share 18 Ekim 2007

Kamuoyunda tepkilere neden olan siyanürle altın madeni arama çalışmalarına Enerji Bakanı Hilmi Güler’den “ilginç” bir açıklama geldi.

Güler, “Kaz Dağları’yla ilgili maalesef çok yanlış şeyler ifade ediliyor. Altın konusunda zenginliklerin çıkarılmasını istemeyenler var. İş altın olunca bir başka mekanizma işliyor. Kaz Dağları’nda şu an siyanür kullanılmıyor” dedi. Siyanürle altın aranan bölgelerde yaşayan halkın en büyük tepkisi bilindiği üzere çevreye, özellikle de ağaçlara ve içme suyuna verilen zarar. Ancak Güler’e göre “Altın madenlerinde kullanılan siyanürle ilgili en büyük dert, siyanürün yeraltı sularına karışma ihtimali. En çok gürültü koparan altın madenleri de su havzalarındakiler.”

Kaynak: Birgün


Yorum yazmak için


Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA), koronavirüse karşı mücadeleyi desteklemek amacıyla kamu görevlilerini, sağlık tesisi sahiplerini ve mimarları, binaların geçici sağlık tesislerine uyarlama konusunda bilgilendirmek için yeni bir bilgilendirme başlattı.     26 Mart’ta AIA’nın web sitesinde, dünyadaki Covid-19 pandemisine karşı mücadeleye katkı olarak AIA, federal, eyalet ve yerel hükümetleri mevcut sağlık binalarını ve artan karantina ihtiyaçlarını […]

Copyright © 2020 Mimdap.org