Mimdap
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Antalya sahilleri işgal altında
Share 18 Ekim 2007

Antalya Defterdarlığı’nca, Antalya’nın 640 kilometrelik sahili boyunca yapılan denetimlerde, 4 milyon 200 bin metrekare kıyı alanının işgal edildiği tespit edildi.

nullAntalya Defterdarı Hidayet Mat; Serik, Manavgat, Gazipaşa, Alanya, Kaş, Demre, Finike ve Kumluca ilçelerinde kıyı işgallerinin belirlenmesi amacıyla denetimler yapıldığını belirterek şunları kaydetti:

“Bu yıl sahillerimizde eş zamanlı yaptığımız tespit çalışmaları sonucunda işgal edilen ve kullanılan alan 4 milyon 200 bin metrekareye yaklaştı. Kıyılarda işgal edilen alanlar için toplam 14 milyon 863 bin YTL ecrimisil çıkarıldı. Bu yıl tespit işlemleri sonucunda kıyı ve sahil şeridinde işgal edilen Hazine taşınmazı alanı yüzde 40 artarken, buna karşılık ecrimisil bedellerinde ise yüzde 70’in üzerinde bir artış sağlandı.”

Kaynak: Milliyet


Yorum yazmak için


Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA), koronavirüse karşı mücadeleyi desteklemek amacıyla kamu görevlilerini, sağlık tesisi sahiplerini ve mimarları, binaların geçici sağlık tesislerine uyarlama konusunda bilgilendirmek için yeni bir bilgilendirme başlattı.     26 Mart’ta AIA’nın web sitesinde, dünyadaki Covid-19 pandemisine karşı mücadeleye katkı olarak AIA, federal, eyalet ve yerel hükümetleri mevcut sağlık binalarını ve artan karantina ihtiyaçlarını […]

Copyright © 2020 Mimdap.org