İstanbul’a Dünya Bankası destekli deprem projesi… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
İstanbul’a Dünya Bankası destekli deprem projesi…
Share 12 Eylül 2007

Dünya Bankası Türkiye Direktörü Ulrich Zachau ile görüşen Başkan Topbaş, depreme yönelik üretilecek konut ve çevre projesine Dünya Bankası’nın 322 milyon dolarlık kredi verdiğini ve çalışmanın yılsonunda başlayacağını açıkladı.

Dünya Bankası Türkiye Direktörü Ulrich Zachau İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Görüşmede İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mesut Pektaş ile Mali İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren de hazır bulundu.

7 ay önce görevine başlayan Zachau’nun kendisine nezaket ziyaretinde bulunduğunu ve kendisine görevinde başarılar dilediğini belirten Kadir Topbaş, Dünya Bankası’nın İstanbul’da depreme yönelik üretilecek konut ve çevre projesine 322 milyon dolarlık kredi verdiğini söyledi. Yılsonunda başlayacak projenin Zeytinburnu’nda pilot bölge seçilen alan başta olmak üzere bazı bölgelerde uygulanacağını ifade eden Kadir Topbaş, ileride başka projeler için de Dünya Bankası ile görüşerek kredi talebinde bulunabileceklerini kaydetti.

Ziyarette 2009 yılında İstanbul’da yapılacak olan IMF kongresine ilişkin bilgi de aktardığını dile getiren Başkan Topbaş, “Bunun için hazırlıkları yapıyoruz. Lütfi Kırdar’daki kongre için yapılacak yapı alanlarının onayı Koruma Kurulu’ndan geldi. Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu ve onun altında yapılacak olan yeni salonlar, brifing odaları gibi projede öngörülen yapılar için kurul üyeleriyle karşılıklı mutabakata vardık. Ben özellikle kurul üyelerimize teşekkür ediyorum. Artık inşallah yapım süreci başlayacak” diye konuştu.

Dünya Bankası Türkiye direktörü Ulrich Zachau da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin deprem projesine Dünya Bankası’nın onay verdiğini hatırlatarak, Ankara’da olmasına rağmen İstanbul’u çok sevdiğini ve sık sık ziyaret ettiğini söyledi. Ulrich Zachau projenin en kısa zamanda tamamlanmasını umut ettiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi


Yorum yazmak için


Kadim yerleşimlere ‘Şehir’ derim.. Planla yapılanlara ‘Kent’..

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu