İstanbul trafiği iflas etti |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
İstanbul trafiği iflas etti
Share 12 Eylül 2007

Bir yandan metro ve yol yapım çalışmaları… Bir yandan irili ufaklı kazalar… Dün bunlara TEM’de devrilen TIR da eklenince İstanbul’da trafiğin felç olmadığı yer kalmadı.

Metro ve yol yapım çalışmalarının sürdüğü İstanbul’da, dün sabah Firuzköy mevkii TEM otoyolu üzerinde devrilen bir TIR’ın yolu kapatması sebebiyle trafik çilesi yaşandı. Kaza nedeniyle oluşan kilometrelerce araç kuyruğu Anadolu yakasındaki trafiği de etkiledi. Sürücüler direksiyon başında adeta çıldırırken, birçok vatandaş işlerine yürüyerek gitmeye çalıştı.

Okulların açılmasıyla birlikte oluşacak trafik sıkışıklığını engellemek için yetkililer tedbirler almaya çalışırken, özelikle Florya ve Küçükçekmece’de oluşan kilometrelerce araç kuyruğu sürücüleri çileden çıkardı. Zincirlikuyu’daki trafik sıkışıklığı sebebiyle Boğaziçi Köprüsü’nün Avrupa geçişinde de kilometrelerce kuyruk oluştu.

Maslak’ta metro çalışması nedeniyle daraltılan yolda da trafik keşmekeşi yaşandı. Adım adım ilerleyen trafikte saatlerce bekleyen sürücüler tepki gösterirken, toplu taşıma araçları ve servislerden inen vatandaşlar işlerine yaya olarak gitmeye çalıştı. Araç yoğunluğundan dolayı toplu taşıma araçlarının seferlerinde de aksamalar oldu.

Kaynak: Milliyet


Yorum yazmak için


İktidarın kenti yok edecek projesi Kanal İstanbul için TMMOB’den çarpıcı rapor: 75 milyar lira toplam maliyet sadece kazı, nakliye ve depolama aşamasında kullanılacak. İBB’nin 2021 yılı toplam bütçesinin 28 milyar TL olduğu düşünüldüğünde rakamın büyüklüğü ortaya çıkıyor.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu