“Trafik sıkışıklığının nedenini bilmiyorum” |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
“Trafik sıkışıklığının nedenini bilmiyorum”
Share 12 Eylül 2007

Vatandaşlar Maslak’taki yol çalışması nedeniyle saatlerce trafikte kaldı. Yetkilinin açıklaması ise “bu kadar da olmaz” dedirtti!

Maslak’taki Ayazağa Kavşağı çalışması nedeniyle trafik kilitlendi. Saatlerce trafikte kalan vatandaş saç-baş yoldu. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı ise “Trafik yoğunluğunun nedenini bilmiyorum” dedi…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kentte devam eden 46’sı büyük şantiye, 450 ayrı noktadaki yol çalışmalarını okulların açılacağı 17 Eylül’e yetiştirme çabaları, trafiği arapsaçına döndürdü. Sabah işe gitmek için yola çıkan ancak saatlerce araçlarının içinde bekleyen İstanbullular isyan etti.

Özellikle Maslak’taki Ayazağa Kavşağı inşaat çalışmaları sabah saatlerinde trafiğin kilitlenmesine neden oldu. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Levent ve Beşiktaş istikametine kadar olan trafik durma noktasına geldi. 3 şeritli olan yolu bir şeridi kapatılınca adım adım ilerleyen trafikte vatandaşlar uzun süre araçlarının içinde beklemek zorunda kaldı.

Daire başkanından komik açıklama

Dün NTV’de yayına katılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Muzaffer Hacımustafaoğlu, kentteki trafik şıkışıklığının nedeninin sorulması üzerine “ilginç” bir yanıt verdi. Yoğun trafiğin Maslak’taki inşaattan kaynaklanmadığını öne süren Hacımustafaoğlu “Bize gelen bir kaza haberi de yok. Şu ana kadar trafik yoğunluğunun nedenini bilemiyorum. Ekiplerimizle araştırıyoruz” dedi.

Topbaş: 17 Eylül’ü hedefliyoruz

Maslak’taki sıkışıklıkla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise çalışmalarda okulların açılacağı 17 Eylül’ü hedefledikleri belirterek şu açıklamayı yaptı: “Bitmeyen bazı güzergahlar var. 4-5 gün içinde onları tamamlanmaya çalışıyoruz. Sadece bir yol düzenleme değil veya boş bir arazide bir yol yapım işi değil. Orada çalışmak kolay değil. Pazartesi’den itibaren alt geçidi açacağımızı söyledik. Bu bölgeyi rahatlatacak. Devam etmek durumundayız. Başka türlü bitmez. Sadece tatil günlerine sıkıştırmamız mümkün değil. Maalesef güzergahlardaki yol işaretlerine dikkat etmeyen sürücülerimiz de var.”


17 Eylül’den itibaren inşaatlar durdurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, okulların açılacağı 17 Eylül’den itibaren trafiği engelleyen noktalardaki çalışmalara ara verileceğini açıkladı. Çalışmaların durdurulacağı inşaatlar şunlar:

– Büyükçekmece: Yakuplu-Kumcular üstgeçidi inşaatı.

– Kağıthane: Seyrantepe-TEM otoyolu alt-üst geçit ve yol inşaatları.

– Küçükçekmece: İkitelli TEM Basın Ekspres yolu üst geçit ve yan yol inşaatı.

– Kartal: Cevizli altgeçit inşaatı.

– Sarıyer: İstinyepark projesi kavşak ve yol inşaatı.

– Şişli: Ayazağa yol ve altyapı inşaatı.

– Zeytinburnu: Topkapı-Küçükçekmece arası metrobüs hattı inşaatı.


TRAFİK KİLİTLENDİ, VATANDAŞ İŞE YÜRÜYEREK GİTTİ

Maslak’ta süren inşaat nedeniyle kilitlenen yolda saatlerce beklemek zorunda kalan vatandaşlar isyan etti. Çoğu toplu taşıma araçlarından inerek işlerine yürüyerek gitti. Duraklarda bekleyenler de uzun süre bekledikten sonra otobüs ve minibüslerin gelmemesi üzerine işyerlerine yürüyerek gitmek zorunda kaldı.

Kaynak: Vatan


Yorum yazmak için


İktidarın kenti yok edecek projesi Kanal İstanbul için TMMOB’den çarpıcı rapor: 75 milyar lira toplam maliyet sadece kazı, nakliye ve depolama aşamasında kullanılacak. İBB’nin 2021 yılı toplam bütçesinin 28 milyar TL olduğu düşünüldüğünde rakamın büyüklüğü ortaya çıkıyor.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu