Tophane, 8 Ekim’e kadar pespembe |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Tophane, 8 Ekim’e kadar pespembe
Share 20 Eylül 2007

Fransız sanatçı Berntrand Ivanoff, 10. Uluslararası İstanbul Bienali’ne paralel bir etkinlik gerçekleştiriyor. Sanatçı, bienalin “Uykusuz Gece” programı kapsamında Tophane semti için özel bir “ışık enstalasyonu” projesi tasarladı. 4 ay boyunca semt sakinleri ve esnafıyla birlikte bu projeyi hayata geçirmek üzere çalışan sanatçı, akşamları semte etkileyici bir görsel şölen sunuyor.

Sanatçı, çalışmasına öncelikle Beyoğlu sokak haritasını büyüterek başladı. Bu grafik çalışma, daha sonra, Tophane semtinin ortasında yer alan eski binaların cephelerine yerleştirilmek üzere, çok büyük ölçekte soluk pembe neon ışıklarıyla bir kez daha yapıldı. Neon ışıklarından hazırlanan şehir planı, kentin topografisini yeniden çiziyor. “İst. Pembe” adlı çalışma 8 Ekim’e kadar her akşam Ali Hoca Aralığı, Hoca Ali Camii arkası, Tophane adresinde görülebilir.


Kaynak: Milliyet


Yorum yazmak için


Taksim Meydanı’nda şu anda;       Cumhuriyetin öyküsünü anlatan bir heykel var.     Zamanında bir odası siyasi suikastların tetikçilerine mekân olmuş bir otel var.  

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org