TOKİ mağdurları konutların okullar açılmadan teslim edilmesini istiyor |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
TOKİ mağdurları konutların okullar açılmadan teslim edilmesini istiyor
Share 12 Eylül 2007

Adana’da konutları teslim edilmeyen Toplu Konut İdaresi (TOKİ) mağdurları bir hafta sonra açılacak okullar nedeniyle sıkıntı yaşıyor.

Merkez Seyhan ilçesindeki Şambayadı mevkiine inşa edilen 908 konutun teslim tarihinin gecikmesi velilerin sıkıntısı ikiye katlandı. Kirada oturup oturmayacakları konusunda sıkıntı çeken mağdurlar şimdi de çocuklarının ne zaman hangi okula başlayacağı konusunda dertli. TOKİ tarafından çevre düzenlemesine kadar yapılan, okul, cami ve benzeri sosyal tesisleri tamamlanan konutların teslimatının yapılmaması nedeniyle konut sahipleri harekete geçti. E-posta ve telefonla yetkililere ulaşan mağdurlar okul öncesinde konutların teslim edilmesini istiyor. Mağdurlar aksi halde kamyonlarla konutlara yürüyeceklerini belirtiyor. TOKİ konutları hak sahiplerinden Mehmet Seyit Yılmaz, belirsizliğin sürdüğünü, durumlarını bildirmek için gerek valilik gerekse başbakanlığa mail gönderdiklerini söyledi. Mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen Yılmaz, okulların açılmasına sayılı günler kalmasına reğmen yetkililerin açıklama yapmamasının mağduriyetlerini katladığını söyledi. Milletvekillerinin duyarsızlığından yakınan Yılmaz, yetkilileri göreve çağırdı. Gülay Ünaldı da mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istiyor. Aksi takdirde eşyalarını kamyona yükleyerek konutlara gireceklerini anlatan Ünaldı, yetkilerden biran önce konutların teslimatını beklediklerini aktardı. TOKİ yetkilileri ise söz konusu sıkıntının giderileceğini belirterek gerekli açıklamaların bir kaç gün içinde yapılacağını belirttiler.

Kaynak: Zaman


Yorum yazmak için


İktidarın kenti yok edecek projesi Kanal İstanbul için TMMOB’den çarpıcı rapor: 75 milyar lira toplam maliyet sadece kazı, nakliye ve depolama aşamasında kullanılacak. İBB’nin 2021 yılı toplam bütçesinin 28 milyar TL olduğu düşünüldüğünde rakamın büyüklüğü ortaya çıkıyor.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu