Şüpheli yangın |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Şüpheli yangın
Share 7 Eylül 2007

İskenderun Sarıseki beldesinde taş ocağı yapılması planlanan alanda orman yangını çıkması çevre halkını endişelendirdi. Çıkan yangının, mahalle halkının tepkisine neden olan taş ocağının yapılacağı yerde gerçekleşmesi sabotaj şüphelerini artırdı.

Çevre halkı adına açıklama yapan Sarıseki Beldesi Zafer Mahallesi Muhtarı Özcan Kayar, 3 Eylül günü gece saatlerinde çıkan yangının, yapımına karşı çıktıkları taş ocağının yapılacağı ormanlık alanda çıkmasının düşündürücücü olduğunu kaydetti.

Tartışmalı bir şekilde kiralanan ve taş ocağı yapılmak istenen söz konusu alanın, yerleşik alana çok yakın olduğunu vurgulayan Kayar, işletme sırasında orman alanının, otobanın, yeraltı su kaynaklarının ve yörede bulunan zeytinliklerin de zarar göreceğini kaydetti. Mahalle halkının tipki olduğunu dile getiren muhtar Kayar, taş ocağına karşı hukuki işlem başlatılmasını sağlayacaklarını da dile getirdi.

Kaynak: Evrensel


Yorum yazmak için


Editör: Lizzie Crook Pullu alüminyum kaplama ve çıkıntılı cam kutular, Frank Gehry’nin Fransa’nın güneyinde tamamlanmak üzere olan Luma Arles kulesinin etrafına sarılmıştır. Atelier Vincent Hecht’in yeni fotoğraflarında ortaya çıkan Arles kentindeki büküm kulesi, ilkbaharda açılmasından önce 56 metre yüksekliğe ulaştı.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org