Second Life’ta ilk Türk oteli Rixos |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Second Life’ta ilk Türk oteli Rixos
Share 8 Eylül 2007

Rixos, yaklaşık 8 milyondan fazla insanın yer aldığı sanal dünya Second Life’ta otel açtı.

Rixos Hotel World, tamamı bittiğinde golf sahası, eğlence merkezi ve diğer sosyal alanları ile Second Life’ın otelcilik alanında en büyük projesi unvanını kazanacak. Rixos, otellerinde çalışacak personelini de, Second Life’daki otelde başarılı olan personeller arasından seçecek. İşletimi gerçek bir otel işletiminden farksız olacak Rixos Hotel World, internet ortamında dünyada ilk kez kurgulanan oyunuyla Türkiye’deki özellikle turizm otelcilik okullarında okuyan öğrencilerin çeşitli departmanları yönetmelerine olanak sunacak. Rixos’un sanal otelinde işe başlayacak ve burada gerçeğinden farksız olan hizmeti müşteriye başarılı bir şekilde veren personele, gerçek otelde istihdam imkanı sunulacak.

Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, otelin sanal açılışından önce yaptığı konuşmasına, “Otel açmayı yetiştiremeyince sanal ortamda açalım” diyerek, esprili şekilde başladı. Otelin, Amsterdam’da kurulduğunu aktaran Tamince, sanal ortamda otel açmanın gerçek bir otel açmaktan farklı olmadığını kaydetti.

Dünya sanal iş gerçek

RIXOS Hotel World’dan, gerçek otellerine işe alımlar için de faydalanacaklarını aktaran Fettah Tamince, şunları kaydetti: “Gerçek dünyada bir otel nasıl idare ediliyorsa, Second Life’daki otelimiz de öyle idare edilmek zorunda. Bunun için profesyonel bir ekip çalışacak. Tüm personel gerçek otellerde neler yapıyorsa sanal otelde de onları yapmak zorunda olacaklar. Bu proje, Rixos’larda çalışmak için de önemli bir fırsat sunacak. Rixoslar’da çalışmak isteyen, özellikle turizm otelcilik öğrencilerine Second Life Rixos Hotel World’da istihdam önceliği vereceğiz. Orada yaptığı işte başarılı olanlara gerçek otellerimizde de iş olanağı sunacağız.” Second Life’daki Rixos Hotel World’da kalacak olanlar için gerçek Rixos’larda indirimli tatil fırsatları sunulacağını da kaydeden Tamince, oteldeki hizmet ve ürün kalitesinin gerçek Rixoslar’dan farklı olmayacağını dile getirdi.

Kaynak: Hürriyet


Yorum yazmak için


  TMMOB’a bağlı Mimarlar Odası, Bakırköy’de inşa edilen pandemi hastanesi nedeniyle iki pisti kullanılamaz hale getirilen Atatürk Havalimanı ile ilgili suç duyurusunda bulundu. Rıfat DOĞAN ARTI GERÇEK- TMMOB Mimarlar Odası, Atatürk Havalimanı’nın iki pistinin kullanılamaz hale gelmesi nedeniyle kamu malına zarar verme suçlaması ve zarara neden olanlarla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org