Milli Piyango’ya Seyrantepe usulü yeni hizmet binası |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Milli Piyango’ya Seyrantepe usulü yeni hizmet binası
Share 27 Eylül 2007

Galatasaray’ın kullanımındaki Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne ait Ali Sami Yen Stadyumu’nu arazi olarak değerlendirerek geliri ile Seyrantepe’de yeni spor kompleksi kurmak üzere ihale sürecini tamamlayan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), aynı modeli kamunun kullanımı için de yaşama geçirecek.

Başbakanlık, TOKİ’nin aynı yöntemle Milli Piyango’ya hizmet binası yapmasına olumlu görüş verdi. Bunun üzerine iki kurum arasında görüşmeler başladı.

Milli Piyango, yeni hizmet binasına, Tansu Çiller’in başbakanlığı döneminde memur maaşlarının ödenmesinde zorluk çekilen bir dönemde verdiğe paranın karşılığında aldığı iki arazi sayesinde kavuşacak. Ankara’da lüks villa yapımının yaygın olduğu Beysukent’teki 50 dönümlük araziyi TOKİ’ye verecek olan Milli Piyango, bunun karşılığında, Söğütözü’ndeki arazisinde tüm birimlerinin bir arada olacağı yeni bir hizmet binası alacak.

TOKİ 9 milyon YTL istedi

Görüşmelerin ilk aşamasında, TOKİ, Beysukent’teki arazinin, Söğütözü’ndeki proje için yetmeyeceği gerekçesiyle 9 milyon YTL para talep etti. Milli Piyango ise arazi üzerine para vermeden projenin gerçekleştirilmesini istedi. Bundan sonraki süreçte taraflar projenin ayrıntıları ile maliyet konusunda müzakerede bulunacak.

Kaynak: Sabah


Yorum yazmak için


Tasarım: Architensions Architensions ve Andrew Bruno, Los Angeles’ın güneyindeki Vermont Knolls semtinde yer alan spekülatif bir kooperatif fourplex olan Knolls Co-Living’i tasarladı. Teklif, LA Şehri’nin düşük katlı, çok birimli konut mimarisi için yeni uygun fiyatlı modeller talep eden Alçak Katlı yarışmasına yanıt verirken, aynı zamanda Architensions’ın çağdaş konutları çok kuşaklı ve derinden komünal olarak yeniden […]

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org