Marmaray gecikecek |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Marmaray gecikecek
Share 23 Eylül 2007

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin girişimiyle gerçekleştirilen “7’nci Ulaştırma Kongresi” kapsamında dün Marmaray inşaatının önemli noktalarındaki şantiyelerine teknik gezi düzenlendi. Üsküdar istasyon inşaatı saha mühendisi Oktay Çelikkol, arkeolojik kazılar nedeniyle Marmaray’ın hedeflenen tarihte bitirilemeyeceğini söyledi.

İncelemeler sırasında gazetecilere değerlendirmede bulunan DLH Tuzla Tüp Geçit İmalat tesisinin havuzlar bölgesi sorumlusu Çağlar Ferhanoğlu, bir tüpün imalat süresinin ortalama 5 ay olduğunu belirterek, “Tüp geçide yerleştirilecek olan toplam tüp sayısı 11. Bunların batırılması, planlanan sürenin uzamasına neden olacak. Bu koşullarda yalnızca tüplerin batırılması 2009 yılının sonunu bulur. Hattın kullanıma açılması için birkaç yıl daha beklemek gerekebilir” dedi. İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Güngör Evren ise yetkililerin projenin işletilmesine dair bir planları olmadığına dikkat çekti.

Kaynak: Cumhuriyet


Yorum yazmak için


İstanbul Teknik Üniversitesinin Maçka Silahhanesi binasında faaliyetine devam eden Yabancı Diller Yükseokulunun Ayazağa Kampüsü’ne taşınacağının açıklanması öğrencilerde endişe yarattı.

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu