Mardin Havaalanı genişletiliyor |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Mardin Havaalanı genişletiliyor
Share 8 Eylül 2007

Haftanın 7 günü yolcu uçaklarının kalktığı Mardin Havaalanı genişletiliyor. Havaalanı apronuyla ilgili Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü’nün ihale yaptığı açıklandı.

Havaalanında 4 bin 200 metre olan uçak pist alanının da uzatılması ile ilgili çalışmaların devam ettiği belirtildi. Uçakların yolcu indirip-bindirdiği peronların yanı sıra, park yeri olan apron içinde Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü’nün ihale yaptırdığına vurgu yapan Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, bu hizmetin sağlanması ile birlikte havaalanının rahat bir nefes alacağını söyledi. Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, en son görüştüğü Ulaştırma Bakanlığı bünyesindeki Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü’nün apron için gerekli ödeneğin tahsis edildiğini ve ihalenin ardından süratle çalışmalara başlanacağı müjdesini verdi. Mardin ile Kızıltepe arasında yer alan Mardin Havaalanı pisti 4 bin 200 metre uzunluğunda ve Jumbo ile 180 yolcu taşıyabilen Boing uçakların inişine imkan sağlıyor.

Kaynak: Zaman


Yorum yazmak için


Editör: Lizzie Crook Pullu alüminyum kaplama ve çıkıntılı cam kutular, Frank Gehry’nin Fransa’nın güneyinde tamamlanmak üzere olan Luma Arles kulesinin etrafına sarılmıştır. Atelier Vincent Hecht’in yeni fotoğraflarında ortaya çıkan Arles kentindeki büküm kulesi, ilkbaharda açılmasından önce 56 metre yüksekliğe ulaştı.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org