Kleopatra gelse giremez! |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Kleopatra gelse giremez!
Share 7 Eylül 2007

Tatilciler, ip gerilerek güneşlenmenin yasaklandığı Kleopatra Plajı kıyısında oturma eylemi yaptı. Sedir Adası’nın kumu dünyaca ünlü Kleopatra Plajı, bugünlerde tel örgüleri ve eylemci turistleriyle gündemde.

Kumları korumak için iki yıl önce terlik ve havluyla girmenin yasaklandığı plajda bu yıl da güneşlenmeye yasak getirildi. Plajın önüne ipler çekilerek ziyaretçilerin girmesi engellendi. Karara tepki gösteren turistler dün denizin içinde vücutlarına kum sürerek oturma eylemi yaparken Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Osman Murat Süslü kumları koruduklarını söyledi: “Son 20 yılda plajdaki kum seviyesi azaldı. Kum plajda güneşlenen tatilcilerin mayolarında ve üzerlerinde kalıp taşınıyordu. Bunu önlemek için plajda güneşlenmeyi yasakladık. Tatilciler arka bölümdeki şezlonglarda güneşlenebilecek.”

Kaynak: Radikal


Yorum yazmak için


İBB, 142 projenin değerlendirildiği Taksim ve çevresi için düzenlenen tasarım yarışmasının sonuçlarını açıkladı. Kazanan 3 projenin yakında halk oylamasına sunulacağı duyuruldu. İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, “Taksim‘i hak ettiği şekilde şehre tekrar kazandıracağız” açıklamasında bulundu.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org