Kleopatra gelse giremez! |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Kleopatra gelse giremez!
Share 7 Eylül 2007

Tatilciler, ip gerilerek güneşlenmenin yasaklandığı Kleopatra Plajı kıyısında oturma eylemi yaptı. Sedir Adası’nın kumu dünyaca ünlü Kleopatra Plajı, bugünlerde tel örgüleri ve eylemci turistleriyle gündemde.

Kumları korumak için iki yıl önce terlik ve havluyla girmenin yasaklandığı plajda bu yıl da güneşlenmeye yasak getirildi. Plajın önüne ipler çekilerek ziyaretçilerin girmesi engellendi. Karara tepki gösteren turistler dün denizin içinde vücutlarına kum sürerek oturma eylemi yaparken Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Osman Murat Süslü kumları koruduklarını söyledi: “Son 20 yılda plajdaki kum seviyesi azaldı. Kum plajda güneşlenen tatilcilerin mayolarında ve üzerlerinde kalıp taşınıyordu. Bunu önlemek için plajda güneşlenmeyi yasakladık. Tatilciler arka bölümdeki şezlonglarda güneşlenebilecek.”

Kaynak: Radikal


Yorum yazmak için


Editör: Lizzie Crook Pullu alüminyum kaplama ve çıkıntılı cam kutular, Frank Gehry’nin Fransa’nın güneyinde tamamlanmak üzere olan Luma Arles kulesinin etrafına sarılmıştır. Atelier Vincent Hecht’in yeni fotoğraflarında ortaya çıkan Arles kentindeki büküm kulesi, ilkbaharda açılmasından önce 56 metre yüksekliğe ulaştı.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org