Harbiye Kongre Vadisi’ne onay çıktı |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Harbiye Kongre Vadisi’ne onay çıktı
Share 20 Eylül 2007

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Harbiye Kongre Vadisi’ne Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’nun onay verdiğini söyledi.

6-7 Ekim 2009’da İstanbul’da yapılacak Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu (IMF) 2009 Yılı Guvernörler Toplantısı için tasarlanan Harbiye Kongre Vadisi’nde sona gelindi. Büyükşehir Belediyesi Harbiye Kongre Vadisi için kısa süre içinde ilk kazmayı vuracak. Toplam 83 bin 700 metrekare inşaat alanının nerdeyse tamamı yerin altına yapılacak. Yer üstünde sadece Muhsin Ertuğrul Sahnesi yapılacak. Mevcut tiyatro binasının yüksekliğini geçemeyecek yeni tiyatro binasının seyirci kapasitesi 600’den 700’e çıkarılacak. Tiyatro alanı iki katına çıkartılırken, idare binası küçültülecek. Harbiye Açık Hava Tiyatrosu aynen korunacak. Bölgedeki tüm yeşil alanlar korunacak, ancak inşaat sınırına giren ağaçlar raporlar doğrultusunda tekniğine uygun olarak taşınacak. Yerin altında bin ofis, yaklaşık 1000 araçlık otopark, çok amaçlı salonlar, kafeteryalar yer alacak.

Kaynak: Hürriyet


Yorum yazmak için


Taksim Meydanı’nda şu anda;       Cumhuriyetin öyküsünü anlatan bir heykel var.     Zamanında bir odası siyasi suikastların tetikçilerine mekân olmuş bir otel var.  

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org