“EXPO için ikinci havalimanı şart” |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
“EXPO için ikinci havalimanı şart”
Share 26 Eylül 2007

CHP Milletvekili Kemal Anadol, Adnan Menderes Havaalanı’nın yetersiz kaldığını ifade etti. Kemal Karataş, Kemal Anadol ve Ahmet Ersin, basın toplantısı düzenledi.

CHP İzmir Milletvekili ve partisinin Grup Başkanvekili Kemal Anadol, EXPO organizasyonu kapsamında İzmir’e ikinci bir havalimanının kazandırılmasının şart olduğunu söyledi. CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin ve CHP İl Başkanı Kemal Karataş’la birlikte dün bir basın toplantısı düzenleyen Anadol, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın yetersiz olduğunu belirterek, Çiğli’de atıl vaziyette duran askeri havalimanının, sivil havalimanına dönüştürülmesi gerektiğini öne sürdü.

Yeterli değil
Adnan Menderes Havaalanı’nın, EXPO için yetersiz kalacağını vurgulayan Anadol, İzmir’in ve Kuzey Ege’nin, Kaklıç Havaalanı’na ihtiyacı olduğunu ifadeetti. Anadol, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Aliağa-Menderes hızlı tren hattı ve Çiğli’ye kadar uzanan Kuzey Çevre Yolu, bu bölgede oluşacak havaalanına ulaşımı da kolaylaştıracaktır. Çandarlı’da yapımı düşünülen büyük bir uluslararası liman ve tersane yatırımları, Kaklıç’ın sivil havalimanına dönüştürülmesi istemini güçlendiriyor. Atatürk Organize Sanayi ve Menemen Deri Organize Sanayi ve çok sayıda turizm kenti de havaalanına yakın bir mesafededir.”

Kaynak: Yeniasır


Yorum yazmak için


Kadim yerleşimlere ‘Şehir’ derim.. Planla yapılanlara ‘Kent’..

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu