Estetik kavgası devam ediyor |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Estetik kavgası devam ediyor
Share 9 Eylül 2007

Keçiören Belediyesi’ni dış cephe uygulamaları ve sanat konularındaki tutumu nedeniyle eleştiren GESAM Başkanı Osman Altıntaş’a jet yanıt yeldi. Belediye, Keçiören’deki binaların Ankara’nın en estetik binaları olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin kurmuş olduğu estetik estetik kurulun, mahmeme kararıyla iptal edildiğinin hatırlatıldığı açıklamada şöyle denildi:

“Estetik kurulun projelerinin hiçbir estetiği ve güzelliği yokken, biz Keçiören Belediyesi olarak, Selçuklu ve Osmanlı mimarisini kullandırarak kimlikli ve bizden olan mimari cepheler oluşturduk.

BAŞKASININ BORAZANI

Keçiören’imizdeki Estergon Türk Kültür Merkezi, yabancı ülkeler tarafından posta pulu olarak kullanılmakta, Tuna Göleti, şelaleler, koşu alanları, botanik parkları, spor kompleksleri ile başkentin turizm merkezi durumundadır.

Malum şahıs GESAM gibi bir kurumu kullanarak başkalarının borazanlığı yapmak yerine, Kırıkkale Belediyesi’nde yapmış olduğu işlerin içler acısı durumunu gitsin düzeltsin.

Biz Keçiören’i zarfa koyup saklamış değiliz. Tüm Türkiye tarafından takdirle takip ve örnek alınan ilçemizi kendi çıkarları için karalamak isteyen bu şahsın davranışlarını kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz.”

Kaynak: Hürriyet Ankara


Yorum yazmak için


İBB, 142 projenin değerlendirildiği Taksim ve çevresi için düzenlenen tasarım yarışmasının sonuçlarını açıkladı. Kazanan 3 projenin yakında halk oylamasına sunulacağı duyuruldu. İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, “Taksim‘i hak ettiği şekilde şehre tekrar kazandıracağız” açıklamasında bulundu.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org