Erdoğan büyükşehirlere vizede ısrarlı |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Erdoğan büyükşehirlere vizede ısrarlı
Share 19 Eylül 2007

Başbakan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde İstanbul’a giriş için gündeme getirdiği vize uygulamasını dün büyükşehirler için yineledi. “1994’te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum dönem, nakil ilmühaberi, vizeyi gündeme getirdiğim zaman dalga geçen birçok çevre vardı” diye konuşan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“O çevreler daha sonra, ‘İstanbul’a vize uygulanması gerekir’ demeye başladılar. İnsanı yerinde doyurabilmek, onu yerinde kalıcı kılmaktır asıl olan. Eğer büyükşehirlere bu tür, orada adresi, işi, yeri, yurdu olmadan gelmelerine zemin hazırlarsanız, bu defa terörü tahrik edersiniz, teşvik edersiniz. Oralarda çarpık, kaçak yapılaşmaya, insanları suça teşvik edersiniz. Maalesef bu da oldu. İşsizlik, yüksek faiz oranları gelişmeye devam etti. Bunlar sosyal yapımızı, istikrarımızı, tabii ki güvenliğimizi yakından ilgilendiren konular.

Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki birlik ve beraberliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir ” dedi.

Kaynak: Milliyet


Yorum yazmak için


Taksim Meydanı’nda şu anda;       Cumhuriyetin öyküsünü anlatan bir heykel var.     Zamanında bir odası siyasi suikastların tetikçilerine mekân olmuş bir otel var.  

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu