Düzce’de sanayi için kamulaştırma yapılacak |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Düzce’de sanayi için kamulaştırma yapılacak
Share 20 Eylül 2007

Düzce Vali Vekili Ercan Topaca, 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) genişlemesiyle ilgili bir sorun kalmadığını söyleyerek, sanayiye açılacak 120 hektarlık alanın kamulaştırma aşamasına geldiğini belirtti. Topaca, şunları kaydetti:

“Kamu yararı kararıyla ilgili teknik bir problem vardı. Yetkililerle yeniden görüşerek, yeniden evrak tanzim ettik. Artık kamulaştırma aşamasına doğru geliyoruz. Teknik sıkıntı kalmıyor. Yaklaşık 120 hektarlık alanı sanayiye açacağız.”

Bugüne kadar yapılan tahsislerin bedelsiz yapıldığını belirten Topaca, “Yeni açılacak 120 hektarlık yer için firmalardan kamulaştırma bedeli alınacak. Şu anda 70 civarında başvuru var. Bunları değerlendireceğiz. Atık üretmeyen, çevreye zarar vermeyen firmaları seçeceğiz” dedi.

Topaca, OSB’de öncelikle Çıraklık Eğitim Merkezi ihalesini başlattıklarını bildirerek, burada amaçlarının kalifiye eleman sıkıntısını gidermek olduğunu söyledi.

Kaynak: Milliyet


Yorum yazmak için


Taksim Meydanı’nda şu anda;       Cumhuriyetin öyküsünü anlatan bir heykel var.     Zamanında bir odası siyasi suikastların tetikçilerine mekân olmuş bir otel var.  

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org