Dünya Alışveriş Merkezi açılıyor |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Dünya Alışveriş Merkezi açılıyor
Share 8 Eylül 2007

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) bünyesinde bulunan iş kulelerinde 10 Eylül Pazartesi günü, Dünya Alışveriş Merkezi (DÜNYAVM) açılacak. İDTM’den yapılan yazılı açıklamada, DÜNYAVM’de; teknolojiden ev dekorasyonuna, banka şubelerinden oyuncakçılara, kuaförden lostra salonuna, kırtasiyeden restoranlara kadar birçok mağazanın yer alacağı belirtildi. Açıklamada, İDTM’nin 3 iş kulesini birleştiren bir mimari yapıya sahip olan DÜNYAVM’nin, kompleksin tam odak noktasında bulunacağı kaydedildi.

İDTM Genel Müdürü Alpaslan Baki Ertekin, DÜNYAVM’nin, İDTM’nin yeni bir hizmet halkası olduğunu belirterek, “DÜNYAVM ile fuar alanları, iş kuleleri, otel ve kongre salonlarından oluşan kompleksimize yeni bir boyut daha kazandırmış oluyoruz. İstanbul’a ve İstanbullu iş adamlarına sunduğumuz hizmet alanlarımızı daha da çeşitlendirmiş olacağız” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ortakları arasında bulunduğu İDTM, 1982 yılında kuruldu. İDTM bünyesinde, DÜNYAVM dışında, 11 fuar salonu, 17 katlı 3 iş plazası, bin 280 yatak kapasiteli 2 otel ve 3 bin 500 kişilik bir kongre merkezi bulunuyor.

Kaynak: Hürriyet


Yorum yazmak için


Editör: Lizzie Crook Pullu alüminyum kaplama ve çıkıntılı cam kutular, Frank Gehry’nin Fransa’nın güneyinde tamamlanmak üzere olan Luma Arles kulesinin etrafına sarılmıştır. Atelier Vincent Hecht’in yeni fotoğraflarında ortaya çıkan Arles kentindeki büküm kulesi, ilkbaharda açılmasından önce 56 metre yüksekliğe ulaştı.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org