DAYANIŞMAYA ÇAĞRI: Kör olasın demiyorum, kör olma da gör bunu |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
DAYANIŞMAYA ÇAĞRI: Kör olasın demiyorum, kör olma da gör bunu
Share 5 Eylül 2007

Bize paramız kadar sağlık, paramız kadar eğitim, paramız kadar barınma, paramız kadar söz hakkını reva gören ve rantı insani ihtiyaçlara yeğleyen zihniyet iş başında!

Bu kez de, sahnede İstanbul Büyükşehir Belediyesi var. 33 yıldır, yetişkin görme engellilere eğitim veren Altı Nokta Körler Rehabilitasyon Merkezi’ni, arsamı işgal ediyorsunuz diyerek kapı önüne koymak istiyor. Bu merkez ki, şimdiye kadar 2000 civarında görme engellinin hayatını aydınlatmış; kendi ayakları üzerinde duran, sosyal yaşamda ve iş yaşamında aktif engelliler yetiştirmiş.

Bu merkez ki, Türkiye’deki ilk ve mevcut iki rehabilitasyon merkezinden biri. Bu merkez ki, onbinlerce insanın emeği ve alınteriyle kurulmuş ve şimdiye dek yüzbin-lerce insanı ilgilendiren kamusal hizmetler vermiş.

Biz de, tüm bu nitelikleriyle halka malolmuş merkezin kapatılmasına karşı bir araya geldik. Şimdiye kadar, basın açıklamaları, yürüyüşler, şenlikler ve yurt çapında başlattığımız imza kampanyasıyla çığlığımızı büyütmeye ve ilgililerin kulaklarına ulaştırmaya çalıştık.

1970’te Altı Nokta Körler Derneği ile belediye arasında yapılan sözleşmenin yenilenmesini ve söz konusu arazide şimdiye kadar Altı Nokta Körler Vakfı tarafından yürütülen, yetişkin görme engellilere yönelik rehabilitasyon hizmetleri dahil tüm kamusal hizmetlerin kesintiye uğramadan ve geliştirilerek sürdürülmesini talep ediyoruz.

Sonuç alana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Biz “BU ARAZİ KAMUNUN, KAMU DA BİZİZ” derken, sesimizin daha gür çıkması için sizin sesinize de ihtiyacımız var. Katıl, imza ver, engelleyelim, değiştirelim! www.okulumadokunma.org

Çığlığımızı adım adım büyütüyoruz

8 Eylül 2007
» Cumartesi-Saat: 13.00, Galatasaray Meydanı Taksim Meydanı’na yürüyüş ve basın açıklaması

10 Eylül 2007
» Pazartesi-Saat: 13.00 Saraçhane, Büyükşehir Belediyesi Önü Gösteri ve toplu olarak imzaların teslim edilmesi

ses ver, OKULUMA DOKUNMA!


Yorum yazmak için


Editör: Lizzie Crook Pullu alüminyum kaplama ve çıkıntılı cam kutular, Frank Gehry’nin Fransa’nın güneyinde tamamlanmak üzere olan Luma Arles kulesinin etrafına sarılmıştır. Atelier Vincent Hecht’in yeni fotoğraflarında ortaya çıkan Arles kentindeki büküm kulesi, ilkbaharda açılmasından önce 56 metre yüksekliğe ulaştı.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org