Çatı-bahçe uygulaması Maltepe’de başladı |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Çatı-bahçe uygulaması Maltepe’de başladı
Share 12 Eylül 2007

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kiptaş, İstanbul’un en büyük ve nüfusu en yoğun olan bölgelerinden Maltepe’de 6 bin konutluk dev projenin ilk etabını satışa çıkardı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın İstanbul’un sera etkisinden kurtulması için konutların çatılarına bahçe yapılması talimatı sonrasında, Kiptaş çatı-bahçe uygulamasını ilk olarak bu projede hayata geçirdi.

11 Eylül’de başlayan kampanya çerçevesinde, 105 ve 150 metrekarelik toplam 878 daireden oluşan Maltepe Konutları’nda 105 metrekarelik giriş katlar 100 bin YTL’den, normal katlar ise 145 bin YTL’den satılıyor. 150 metrekare alanlı dairelerin fiyatı ise bahçe katları 165 bin YTL, giriş katları 190 bin YTL; normal katları 235 bin YTL olarak açıklandı. Kampanya kapsamında evlerin bedelinin yüzde 20’si peşin alınıyor. Geriye kalan kısmına Denizbank ile yapılan özel anlaşma çerçevesinde aylık 0,90 faiz oranı ile 10 yıl vadeli mortgage kredisi kullandırılıyor. Kapalı yüzme havuzu, her daireye kapalı otopark ve sosyal donatı alanlarına yer veren Maltepe Konutları ‘nda, istendiğinde akıllı ev sistemine geçiş için al tyapı da hazırlanıyor. Konutların satışı 28 Eylül tarihinde sona erecek.

Sera etkisine karşı bahçeli çatılar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş bir süre önce yaptığı açıklamada, uydulardan ve radar görüntülerinden yağmur bulutlarının İstanbul’a geldiğini tespit ettiklerini, ancak yağmur bırakmadan gittiklerini söyledi. Bunun nedeninin İstanbul’daki sera etkisi olduğunu ifade eden Topbaş, “Havadaki karbondioksit sera etkisi yapıyor. İstanbul’u sera etkisinden kurtarmak için K iptaş’ın bundan sonra yapacağı konutların çatılarını bahçe yapması için talimat verdim” d emişti. Topbaş, bunun ilk uygulamalarının Zeytinburnu Sümer Mahallesi’nde yapılacak deprem konutları ile Maltepe’de yapılacak konutlarda olacağını açıklamıştı.

Kaynak: Referans


Yorum yazmak için


Kadim yerleşimlere ‘Şehir’ derim.. Planla yapılanlara ‘Kent’..

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu