45 afetzede TOKİ konutlarına yerleşti |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
45 afetzede TOKİ konutlarına yerleşti
Share 12 Eylül 2007

Adıyaman Valisi Halil Işık, çeşitli tarihlerde evleri afete maruz kalan 45 aileye, 45 konutun Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nca satın alınarak noter huzurunda yapılan kura ile dağıtıldığını açıkladı.

Vali Işık, Sincik ilçesi Sakız köyünde 9, Hüseyinli köyünde 2, Narlı köyünde 9, Gerger ilçesi Gürgenli köyünde 10 ve Kahta ilçesi Alidam köyünde 15 aileye TOKİ tarafından Kahta ilçe merkezinde inşa ettirilen dairelerin satın alınarak afetzedelere dağıtıldığını söyledi.

Konutların satın alınması aşamasında alt yapı bedelinin toplam fiyattan düşüldüğünü aktaran Vali Işık, evlerin hak sahiplerine maliyetinin 44 bin ile 59 bin YTL arasında değiştiğini ifade etti. Işık, konutların 2 yıl ödemesiz, 18 yılda eşit taksitler halinde olmak üzere, toplam 20 yıl vadeli ve faizsiz bir şekilde afetzede vatandaşlara dağıtıldığını kaydetti.

Kaynak: Zaman


Yorum yazmak için


İktidarın kenti yok edecek projesi Kanal İstanbul için TMMOB’den çarpıcı rapor: 75 milyar lira toplam maliyet sadece kazı, nakliye ve depolama aşamasında kullanılacak. İBB’nin 2021 yılı toplam bütçesinin 28 milyar TL olduğu düşünüldüğünde rakamın büyüklüğü ortaya çıkıyor.

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu